ישראלים שנפגעו בנפאל: "חשבנו שכולנו עומדים למות"

ישראלים נוספים נפגעו באסון וחוו שעות קשות ברכס האנאפורנה. בשיחה עם חדשות 2 Online הם משחזרים. "אתה לא רואה כלום, הייתה סופה מטורפת והטמפרטורות הגיעו למינוס 25-20 מעלות"

מפולת השלגים הקטלנית, גבתה את חייהם של עשרות מטיילים בנפאל ובהם שלושה ישראלים.

שמות הישראלים:
אגם לוריא, בן 23 מיפעת, ונדב שהם, בן 30 מהושעיה שבצפון.
ישראלי נוסף עדיין נעדר. עד כה נמנו באסון 29 הרוגים

תמר אריאל נווטת דתייה בחיל האוויר היא אחת ההרוגות באסון.

 

"אמרו לנו שאם לא נצא מכאן, נמות כולם ביחד", סיפר צעיר ישראלי שנפצע בסופה ומאושפז בבית החולים בקטמנדו. מטיילת אחרת הוסיפה: "מצאתי את עצמי תקועה עמוק בשלג, חשבתי שאני עומד למות, אחרי שהסבל המקומי שהיה עמם התריע כי אם לא יתחילו ללכת, הם ימצאו את מותם על ההר הוא התחיל ללכת לבד בתוך הסופה. "המשכתי ללכת עד עשר בלילה. אתה לא רואה כלום, היו סופות מטורפות, אמרו לנו שהטמפרטורות היו בסביבות מינוס 20-25 מעלות".

וידיאו באדיבות רשת

לירון קהאן, מטיילת נוספת שחולצה, סיפרה בריאיון ל-AP על השעות הקשות שעברו עליה על ההר בזמן הסופה. "איבדתי את הקבוצה שלי, איבדתי את כל האנשים שהייתי איתם ולא ראיתי כלום", שחזרה את שאירע. "בחור נפאלי שמכיר את הדרך ראה אותי וביקש ממני להישאר איתו, הוא פשוט גרר אותי, הוא גרר אותי עד חנות התה. כולם היו מפוחדים שם. חשבנו שנמות כולנו".

"במשך זמן רב המטיילים במקום לא ידעו מה עליהם לעשות. "זה היה מצב לא בטוח. ידענו שאם אנחנו הולכים זה מסוכן ואם אנחנו נשארים זה גם מסוכן, לא הצלחנו להודיע לאף אחד על המצב".

יעקב מרגוליס ששהה באותה עת על ההר ונפגע קל, מספר על רגעי החרדה. "עשינו את המסלול שעקף את האנאפורנה אני חושב שזה היה היום העשירי. הגענו לפס בגובה 5,400 מטרים ואז , כשהבוקר בא זה התחיל – שלג כבד מאוד, סופה מאוד חזקה". הוא הוסיף כי למרות תנאי מזג האוויר, המדריך הנפאלי אמר לקבוצה שאפשר להמשיך בטיול. "בערך ב-12:00, חלק הגיעו לפס חלק עוד לפני. מהנקודה הזו ראינו שהסופה הייתה מאוד קשה. התלבטנו מה לעשות – לרדת או להישאר במעבר?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.