ישראלית נהרגה ועוד 2 נפצעו בהתהפכות אוטובוס בנפאל

10 הרוגים וכ-25 פצועים בסך הכל כשאוטובוס נפל לתהום בדרך לשמורת לנגטנג שבהרי ההימאליה ■ שליח חב"ד לקטמנדו מסר כי בין 4-7 ישראלים היו על האוטובוס

10 בני אדם נהרגו ו-25 נפצעו בהתהפכות אוטובוס תיירים שיצא מבירת נפאל, קטמנדו, ונפל לתהום מגובה 50 מטרים בדרך לשמורת לנגטנג שבהרי ההימאליה – כך דיווחו היום (ו') כלי תקשורת במדינה. בין ההרוגים – ישראלית אחת. שתי ישראליות נוספות נפצעו קל ונבדק האם על האוטובוס היו מטיילים נוספים מהארץ. שליח חב"ד לקטמנדו הרב חזקי ליפשיץ מסר כי בין 4-7 ישראלים היו על האוטובוס. על האוטובוס היו כ-60 נוסעים.

שתי התיירות הישראליות שנפצעו באורח קל פונו לקבלת טיפול בבית החולים. מחברת הנסיעות "סוויסה" נמסר כי לפחות ארבעה ישראלים רכשו כרטיסים לאוטובוס המדובר. שליח חב"ד לקטמנדו מסר עוד כי נוסף על שתי הפצועות הישראליות פונו לבתי החולים פצועים ישראלים נוספים בדרגות פציעה שונות. שמותיהם הועברו לשגריר ישראל בנפאל.
יריב פישר, מנכ"ל חברת "פליי איסט", ציין כי "האוטובוס יצא בשעה 7:30 מקטמנדו לעבר האגמים הקפואים, דרך של שבע שעות. בקילומטר ה-35 האוטובוס התהפך, ככל הנראה בשל רכב שהגיע מולו".
מדובר בקו אוטובוס שמסיע מטיילים למסלולים באזור האגמים הקפואים בלנגטנג, שאותו נוהגים לפקוד ישראלים רבים. ההערכה היא כי בשל סופת השלגים בשבוע שעבר, ישראלים ששקלו לנסוע לאנאפורנה – הסיטו את מסלול הטיול שלהם דווקא לאגמים הקפואים, ומכאן שייתכן שכמה מהם עלו על האוטובוס שעשה דרכו לאזור, ואשר התהפך לתהום.

בשבוע שעבר נהרגו בנפאל ארבעה ישראלים במפולת שלגים בהרי האנאפורנה: אגם לוריא, בן 23 מקיבוץ יפעת שבעמק יזרעאל; נדב שהם, בן 30 מהיישוב מצפה הושעיה שבגליל התחתון; תמר אריאל, קצינת צה"ל בת 24 מהמושב משואות יצחק ומיכל צ'רקסקי, בת 36 מגבעתיים.
גופתה של האחרונה נמצאה שלושה ימים, בגובה של כ-5,000 מטרים. "היא אותרה באחד האזורים המסוכנים שבהם פגעה הסופה", סיפר נדב קליפה, מצוות החילוץ של חברת "הראל", שמצא את גופתה. בשעה 10:00 בבוקר שעון נפאל מיכל נמצאה במקום שבו הערכנו ששם היא קפאה למוות ונקברה בשלג"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה תמונה מההתהפכות ליד אילת לפני כמה שנים
    נ.ב. יש בתמונה מראות מזעזעים !!!

    משה |
    הגב