ישראלי נפטר בטיסה בדרך לירח דבש

חודשיים לאחר נישואיו, ישראלי נפטר בשחקים בדרך לחופשת ירח דבש. { טרגדיה בשחקים}

אמש (שלישי) בשעה 20:00 לערך שעון ישראל, הגיעה קריאה חריגה לארגון זק"א, על אירוע שהתרחש על מטוס של חברת איבריה איירליינס שהיה בדרכו ממדריד שבספרד למיאמי שבפלורידה ארה"ב.
"מדובר בבני זוג ישראלים שטסו לחופשה במיאמי, כחודשיים לאחר החתונתם. הבעל בן ה-32 שהיה רגיש למרכיב מזון מסויים וכנראה נחשף אליו במנה הכשרה שקיבל – איבד את הכרתו במהלך הטיסה" מספר חיים ויינגרטן ראש אגף המבצעים בזק"א שקיבל את הפנייה כשעתיים לפני הנחיתה.
צוות המטוס ניסה לבצע בו פעולות החייאה אך לאחר זמן מה לא נותר להם אלא לקבוע את מותו. קפטן המטוס, נתן לאשת המנוח טלפון על מנת שתוכל להודיע לבני המשפחה ולהתכונן להמשך ההליך הקשה.
ארגון זק"א שקיבל את הפנייה הפעיל במיידית את היחידה הבינלאומית בפיקודו של מתי גולדשטיין. "יחד עם הרב מרק רוזנברג, מנהל חסד של אמת בארצות הברית עשינו הכל על מנת לזרז את ההליכים. בישראל הערנו מהשינה את רופאיו האישיים של המנוח על מנת לקבל אישורים על מחלתו, על מנת שעם הנחיתה במיאמי ניתן יהיה לשחרר את גופת המנוח" הוסיף ויינגרטן.
במקביל, הרב רוזנברג הגיע לשדה התעופה במיאמי שם יחד עם המשטרה שוחחו עם האלמנה שהייתה במצב נפשי מאוד קשה, וגופת בעלה המנוח הועברה למכון לרפואה משפטית במיאמי.
"בשלב זה אין לנו אישור שלא תהיה נתיחה שלאחר המוות, אך למרות זאת אנו פועלים ועושים הכל על מנת למנוע את חילול המת" הוסיף ויינגרטן מזק"א. במשרד החוץ הישראלי באמצעות הקונסול במיאמי פועלים להשבת המנוח לקבורה בישראל.
יצויין כי מדובר בחקירה פדרלית של הרשויות של ספרד וארצות הברית, היות והמנוח נפטר במטוס בדרך בין שתי המדינות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.