"ישראל ביתנו" נגד גדולי ישראל: "הם צריכים להחליט על ביטחון?"

ח"כ עודד פורר: "צה"ל הוא זה שצריך לאשר את הנוסח שנוגע לגיוס, ולא הרבנים. אני מעדיף לשאול את 'מועצת החכמים' של צה"ל"

לאחר שבמרצ תקפו את גדולי ישראל, כעת גם בישראל ביתנו לא חוששים ופוערים את פיהם נגד גדולי ישראל: ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו התייחס למשבר וזלזל בהחלטת גדולי ישראל בעניין הגיוס.

ח"כ פורר אמר: "זה נושא יותר מדי חשוב מכדי להשאיר אותו ללוליינות פוליטית של הח"כים החרדים מבלי שנותנים לצבא להביע את עמדתו המקצועית. אנחנו מוכנים להתפשר על נושאים רבים – אבל לא מוכנים להתפשר על נושאים ביטחוניים".

ח"כ פורר הוסיף: "גיוס זה נושא ביטחוני, יש כאן השלכות על בניין הכוח, על אורך השירות, על משרתי המילואים. עם כל הכבוד למועצת חכמי התורה – יש חשיבות לעמדות הצבא לפני כן".

ברוב חוצפתו המשיך פורר במסע הדימויים נגד גדולי ישראל ואמר: "יש כאן תיאטרון אבסורד – מדברים כאן על פשרה בענין סופר חשוב, בנושא גיוס לצה"ל. נושא שהוא לגמרי ביטחוני – וממתינים לאישור הנוסח על ידי מועצת חכמי התורה. בנושא בטחוני, בנושא גיוס, אני מעדיף לשאול קודם את 'מועצת החכמים' של צה"ל ומערכת הביטחון".

לסיום הוסיף הח"כ מישראל ביתנו "צה"ל הוא זה שצריך לאשר את הנוסח שנוגע לגיוס ולא הרבנים. מישהו כאן התבלבל לגמרי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. להרעיש עולם ומלואו-כהוראת המועצת בני תורה. וכו'........ המשך בפנים

  להרעיש עולם ומלואו-כהוראת המועצת בני תורה. זו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו שצריך להרעיש עולם ומלואו על גזירת גיוס השמד והזימה. החובה הברורה להשתתף במחאות. וזהו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו עד ביאת גואל צדק בב"א.

  המוני בני היהדות החרדית מכל רחבי הארץ, צפוי להשתתף היום (חמישי) כ"א אדר החל מהשעה 4:30 אחה"צ במפגן מחאה חסר תקדים שטרם נראה כמותה "כנגד גזירת הגיוס וכנגד מה שלוקחים לכלא הצבאי את הבחורים מוסרי הנפש ובני העליה".

  נקודת ההתחלה במחאות הינה ברחוב ירמיהו פינת רחוב המ"ג בירושלם (ליד בית יהב) ממש מול סנטר 1 ברחוב ירמיהו בירושלם עיה"ק. ההפגנה של היום חשובה ביותר, וחובה גמורה על כל מי שיכול להשתתף.

  על קיום המחאה הורתה מועצת גדולי עולם התורה וכלשונו הזהב של הגאון הגדול הצדיק רבי עזריאל אויערבאך שליט"א, במכתבו אודות "החובה הברורה להשתתף במחאה",

  וז"ל "שלאחר שכבר הורה זקן הלא הוא מרן ראש הישיבה אחי הגדול זצוקללה"ה, א"כ זהו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו. וכפי שכבר קיבלו עליהם חשובי תלמידי החכמים גדולי מרביצי תורה והוראה שנתכנסו במועצת גדולי עולם התורה והיתה הכרעתם הברורה להמשיך בדרכו בכל הענינים וגם בענין זה שצריך להרעיש עולם ומלואו על דבר זה" עכ"ל הזהב.

  ומה שנוגע להפגנה היום כ"א אדר, הערך שלה עולה על הערך של כל ההפגנות שהיו עד עכשיו, כל אחד מבין שצוררנו ואויבנו מבחוץ ומבפנים, חושבים: נו, הראש ישיבה זצוק"ל עלה למרום, עכשיו הציבור יחלש או מקוים שהציבור יתפורר, וממילא חובה גמורה על הציבור להראות שהדברים הם לא כך".

  "בס"ד אנחנו נמשיך!
  בס"ד אנחנו נמשיך!
  בס"ד אנחנו נמשיך!
  הראש ישיבה ז"ל עלה למרום, אבל ההוראות שלו נמצאות כאן!
  ואנחנו נמשיך בדרכו. ולכן ההפגנה של היום חשובה מעל ומעבר.
  וברור שכל מי שיכול, עליו להשתתף בהפגנה היום."

  [היום כ"א אדר – יום הילולת האדמו"ר רבי אלימלך בן רבי אליעזר ליפמן מלִיזֶ'נְסְק זי"ע]
  יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ וכו' שׁוֹמֵעַ קוֹל שַׁוְעַת עֲתִירוֹת וּמַאֲזִין לְקוֹל תְּפִלַּת עַמּוֹ יִשְׂרָאֵל בְּרַחֲמִים, שֶׁתָּכִין לִבֵּנוּ וּתְכוֹנֵן מַחְשְׁבוֹתֵינוּ וּתְשַׁגֵּר תְּפִלָּתֵנוּ בְּפִינוּ וְתַקְשִׁיב אָזְנֶיךָ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל תְּפִלַּת עֲבָדֶיךָ הַמִּתְחַנְּנִים אֵלֶיךָ בְּקוֹל שַׁוְעָה וְרוּחַ נִשְׁבָּרָה. וכו' וכו' וכו'

  במעמד המחאה ישתתפו גדולי תורה.
  ומי רואה אותם יוצאים ואינו יוצא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב