ישראל גליס: "אם דייטש לא רץ – אני ארוץ לראשות העיר"

מועמד חרדי חדש? איש ירושלים ישראל גליס ל'אקטואליק': "אני אתמודד לראשות העיר אם יוסי דייטש לא ירוץ". על אלקין: "הוא בא מרוסיה, הוא לא מכיר את האופי של ירושלים"

בעוד המפלגות החרדיות מסתפקות האם להריץ את המועמד החרדי יוסי דייטש מיהדות התורה, יש מי שכבר מצהיר כוונות: איש ירושלים הרב ישראל גליס, מרצה ושדרן נודע בנושאי ירושלים ועסקן מוכר בעיר, אומר ל'אקטואליק': "אם יחליטו לא להריץ את יוסי דייטש, זו תהיה טעות איומה ונוראה. דייטש צריך להיות ראש העיר, ויש לו סיכויים רבים, במיוחד שיש הרבה מועמדים חילוניים שזה נותן סיכוי טוב למועמד החרדי".

בשיחה ל'אקטואליק', מתח גליס ביקורת על הפוליטיקאים החרדים גפני ודרעי, "שמתערבים בנושא את מי להריץ לראשות העיר. מה עשיתם למען העיר ירושלים שאתם באים להתערב לתושבים את מי לבחור? ליוסי דייטש יש קבלות שהוא עזר לעיר ודאג לעיר. הוא גר בעיר שנים ולא העביר את הכתובת לירושלים ברגע האחרון בשביל לקבל ג'וב טוב".

לגבי תמיכה בזאב אלקין או במשה ליאון אומר גליס: "אני לא רואה סיבה לתמוך באלקין. הוא בכלל בא מרוסיה ומההתנחלות, הוא לא מכיר את ירושלים, הוא לא מכיר את האופי של ירושלים, את אנשי ירושלים. יש לו אמא שגרה בנווה יעקב והוא אוכל איתה טשולנט. בסדר גמור, אבל זה לא אומר שהוא צריך להיות ראש העיר, שזה מרחק די גדול.

"למשה ליאון לפחות יש קשר לירושלים. הסבא רבה שלו היה ממאה שערים, הוא עצמו גר בירושלים והיה מנכ"ל משרד ראש הממשלה. הוא לפחות מכיר את האופי של ירושלים".

גליס מצהיר כי אם דייטש יחליט שלא לרוץ, הוא עצמו יעשה זאת ויריץ את עצמו לראשות העיר. לגביי סיכוייו שלו עצמו להיבחר לראשות העיר, אומר גליס: "יש לי סיכוי טוב אם אני אחליט לרוץ. אני חבר של כולם, גם של ספרדים וגם של האשכנזים, של כולם. במיוחד שיש הרבה מועמדים חילונים, אני חושב שיהיה לי סיכוי טוב לנצח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.