חטופי הרייטינג / הרב ישראל גליס מוחה על "תעשיית החטופים"

"למען ה' שירחם, ולמען השם הטוב שלכם, אל תנצלו את כאב המשפחות, את הצער ואת התקווה, ותקדמו קריירה על מסכנותם". הרב ישראל גליס בטור שמוחה וכואב את תעשיית הרייטינג על גבם של החטופים

כבר למעלה משבועיים, שתושבי מדינת ישראל, אינם יודעים לאן נחטפו הנערים. כל עם ישראל, התגייס להתפלל ולבקש לחזרתם בשלום ולשמוע על נס הצלתם.

ולבינתיים, מה עושים?

מתפללים ושוב מתפללים. מביתו של הרב הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א, שמראה לרב הראשי הרב דוד לאו פתק שנמצא בארנק שלו עם שמות החטופים, ועד חילונים שמתכנסים לשיעור בדף היומי עם הרב קובלסקי, ומקדישים את השיעור לחטופים. ממשמרת תהילים בכותל, ועד תלמידי תלמוד תורה בביתר, שמתחילים את היום עם בקשה לבורא עולם שירחם עלינו ויחזיר לנו את החטופים, ועוד כהנה וכהנה, תפילות גדולות לצד קטנות.

יחד עם התפילה שבוקעת מעומק הלב, והתחינה והצורך לבקוע שחקים למען החטופים, יש בינינו, אומנם בודדים, אנשים ללא רגש ואכפתיות, שרוצים לגזור קופון, על חשבון הנערים החטופים ובני משפחתם.

חלקם, יוציאו קליפים מיוחדים למען השחרור, ובכל יום כל זמר מתחיל, מכין קליפ ושולח לרדיו כביכול, מתוך רצון להביע השתתפות, אך מתוך מחשבה שכך הקליפ יקודם ויושמע, בגלל הרלוונטיות שלו והרגש, ועם הביטחון בצור ישראל וגואלו, נאמין שגם בזכות הקליפ הזה, הילדים יחזרו הביתה.

הגדיל לעשות שדרן רדיו, שבמהלך תוכניתו, בכל בוקר משמיע לנו שיר שחובר לברית מילה והוא החליט שזה מתאים לשחרור החטופים.

אך למען ה' שירחם, ולמען השם הטוב שלכם, אל תנצלו את כאב המשפחות, את הצער ואת התקווה, ותקדמו קריירה מוזיקאית, על מסכנותם. ואל תפרנסו על חשבונם, גרפיקאים, מעצבים ובתי דפוס, בתחרות, מי יוציא את הסטיקר המבריק והשנון ביותר.

יש דרכים אחרות, מקוריות וטובות, למי שבאמת רוצה לתרום. פרק תהילים בתחנות הרדיו החרדיות, בהם, בכל שעה עגולה, ייאמר פרק על ידי מגיש התוכנית.

הרי מה היו רוצים החטופים, שנעשה בשבילם? שנתפלל עליהם, שיישארו שפויים בדעת ובריאים בגופם, וודאי, שלא היו מבקשים שנעשה עליהם סיבוב רייטינג, בשם האחדות והשלום, להקים משמרות תפילה ולימוד, ליד ציוני הצדיקים, ברחבי הארץ, או לקבוע סדר מיוחד ללימוד למענם.

רעיונות לא חסרים, מקוריות למען החטופים, גם לא חסרה, וזאת מבלי להפוך את החטיפה לנחלת כמה שרלטנים שהחליטו לנצל את המקרה ולקדם את עצמם.

אם לא די בכך, פרשנים ועיתונאים חרדיים, מביעים כוחם במאמרים מנותחים. אתרי האינטרנט, תחנות רדיו וקבוצות הוואטסאפ השונות, מנסים את כוחם בפרשנות והוכחה, כמה כשרון מונח בלנתח כלום ועוד כלום. גם להם כדאי להפסיק את מחול ההסברה שלהם ולתת מידע ביד האויב שמאזין, מבין את הלך הרוח ופועל בהתאם. כמו שהשב"כ והמוסד החליטו לעצור ולהתקדם בדרכים אחרות, על מנת למצוא פתרון, תעצרו גם אתם. לעיתים, הדבר גובל בחטטנות ובכניסה לחיי הפרט.

ויהי רצון, שבמהרה, נשמע ונתבשר בבשורות טובות.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קשוט את עצמך גם כותב הטור עושה רייטינג וקריירה על חשבון החטופים למה לא לדון לכף זכות

  avi |
  הגב
 2. קצת מעצבן אפילו כל השירים האלו. הם מסכנים גדולים ואלא כאן שרים

  איכפתניק |
  הגב
 3. צודק הכותב הנכבד. מדובר בניצול ציני של מצב כואב

  יהודי שאכפת לו |
  הגב
 4. שירה היא משהו שבא מהלב, אז גם מבטא את התחושה של הזמרים

  אסתי שלו |
  הגב