"אם נתניהו היה מזמין אותנו – הייתי קורע את ההזמנה"(וידאו)

המערכת הפוליטית סוערת: גפני מכחיש דיווחים על דיל עם נתניהו: "ראש הממשלה לא הזמין אותנו, אם היינו מוזמנים – הייתי קורע את ההזמנה".

ישראל הולכת לבחירות: בלשכת ראש הממשלה טוענים כי בעקבות התנהלות שרי הממשלה שביקרו את מדיניותו הפוליטית והכלכלית ראש הממשלה, "לא יהיה מנוס אלא לבקש שוב את אמון הבוחר". מנגד טוענים בסיעת "יש עתיד" כי נתניהו סגר "דיל עם החרדים" והציב לשר האוצר לפיד תנאים שהוא לא יוכל לעמוד בהם. בתוך כך, קדחת הבחירות כבר החלה, ובכירים בליכוד הודיעו כי הן צפויות להתקיים בחלקו השני של חודש מרץ וכי מגעים בנושא כבר החלו בין סיעות הכנסת.
הבוקר, דווח ב'מעריב' ע"י העיתונאי בן כספית על דיל מלא שנרקם בין נתניהו לחרדים כי ימליצו עליו בפני הנשיא לאחר פירוק הממשלה, ח"כ משה גפני הכחיש את הדיל ואת הדיווחים לפיהם הם זומנו הלילה לפגישה אצל נתניהו כדי לגבש ממשלה חלופית.

 

"לא הזמינו אותנו הלילה, ואילו היו מזמינים – הייתי קורע את ההזמנה", אמר ח"כ גפני. "שיאכל את העוגה שבישל עם לפיד. אין כל ספק שלפיד ינסה בכל דרך להעביר את הכדור התקשורתי לחרדים ולטעון שפרש בגלל דיל עם החרדים, לא נאפשר זאת. החרדים לא במשחק הזה. לפיד נכשל בתפקידו, ונתניהו יאכל את העוגה שבישל בברית עם לפיד ובהדרת החרדים מהממשלה".

 

ח"כ ישראל אייכלר דרש מראש הממשלה לפטר מיד את שר האוצר ושרי 'יש עתיד' שלא ייקלעו לממשלת מעבר. אם לא יפוטרו לפני פיזור הכנסת אנחנו ניקלע לתקופת "ממשלת מעבר".

 

ח"כ יעקב אשר הגיב לאפשרות להליכה לבחירות: "אין מילה אחת טובה להספיד את הממשלה הזו, היא תיזכר לדיראון עולם. החל מהרגע, יחדל לפיד ליהנות מהפריבילגיה של פרשן ומסית וייבחן על כישלונותיו כשר האוצר אשר יהדהדו במערכת הבחירות"
יו״ר ש״ס אריה דרעי קורא לכל ראשי הסיעות להתכנס לאלתר ולהגיע להסכמה על מועד קרוב ככל האפשר לקיום הבחירות. "אזרחי ישראל זכאים לממשלה חברתית שתפעל למענם ולא נגדם. ש״ס תעמוד על דרישות הברזל שלה בכל ממשלה שתקום: 1. 30 ש״ח שכר מינימום 2. ביטול מע״מ על מוצרי יסוד.

 

שר הפנים גלעד ארדן תקף הערב את לפיד ויצא להגנתו של נתניהו. "ראש הממשלה מסכם שלוש שנים של קדנציה כי הוא רוצה להגשים את מה שנבחר עבורו", הוא אמר והדגיש כי "אין לנו דיל עם החרדים. ללפיד היה נוח בתחילת הקדנציה לחבור לברית לא-קדושה עם נפתלי בנט. אחר כך הוא חבר לציפי לבני והכל בשם האלקטורט הפוליטי. הוא התייצב עם העולם נגד ישראל".

צפו בראיון עם גלעד ארדן (באדיבות רשת)

יו"ר התנועה ציפי לבני אמרה כי "הבחירות הם לא על מע"מ אפס, אלא על אם תהיה פה מדינה ציונית או קיצונית. אלה בחירות בין מחנה ישראלי וציוני לבין הגורמים הקיצוניים והמסוכנים שצריך למנוע מהם מלהשתלט על מדינת ישראל ולהרוס אותה. זו ההכרעה שעל הפרק: ציונות מול קיצוניות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.