ישראל החליטה: "לא נאפשר את החפירות עד להתקדמות בסוגיית החטופים"

האלוף יואב (פולי) מרדכי הבהיר לראשי הצלב האדום כי ישראל לא תאפשר את פעולות החיפוש במרחב הפרימטר הביטחוני ברצועת עזה, ללא התקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים הישראליים

הומניטרים – אבל לא פראיירים: ישראל החליטה שלא לאפשר את החפירות לאיתור המחבלים הנעדרים במנהרה שהופצצה השבוע, עד שלא תחול התקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים המוחזקים בעזה: גופות החיילים אורון ושאול הי"ד ו-3 האזרחים הישראלים הלוקים בנפשם שחצו את הגבול לרצועה – אברה מנגיסטו מאשקלון ו-2 מבני המגזר הבדואי בנגב.

בעקבות פניית ארגון הצלב האדום בבקשה לאפשר את איתור המחבלים הנעדרים תחת המנהרה, שטופלה על ידי צה"ל השבוע, שוחח מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי עם ראש משלחת הוועד הבינלאומי של הצלב האדום בישראל, ז'אק דה מאיו. מרדכי הבהיר באופן נחרץ כי ישראל לא תאפשר את פעולות החיפוש במרחב הפרימטר הביטחוני ברצועת עזה, ללא התקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים הישראליים.

מוקדם יותר היום קראו יושבי ראש השדולה להשבת החיילים, שר הביטחון לשעבר ח"כ עמיר פרץ ויו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי לפעול בכיוון. לדבריהם, "אם חמאס רוצה את גופות המחבלים שקבורים תחת הריסות המנהרה, שישיב לנו את הנעדרים. המאזן ההומניטרי חייב להיות ברור לחמאס ואנחנו ממתינים כבר מעל לשלוש שנים להשבת הנעדרים שלנו. אם חמאס רוצה את גופות המחבלים שקבורים תחת הריסות המנהרה, שישיב לנו את הנעדרים. המאזן ההומניטרי מחייב את כל הצדדים".

הם הוסיפו: "אנו קוראים לראש הממשלה לממש כל הזדמנות כדי להשיב את האזרחים הישראלים שבידי החמאס והחללים אורון שאול והדר גולדין ז״ל. מדובר בשעת כושר שאסור להחמיצה".

במנהרת הטרור שנחפרה לשטח ישראל והופצצה בידי ישראל מצאו את מותם בין 14 ל-19 מחבלים, כך אמר אמש גורם צבאי בכיר. עוד 5 מחבלים נעדרים בבטן האדמה כתוצאה מקריסת המנהרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.