ישראל היום מאמץ את 'חוק הלאום'

הכנסת אומנם בפגרה אבל סערת חוק הלאום מסרבת לרדת מסדר היום. הבוקר (ו') מפרסמת מו"ל והבעלים של 'ישראל היום', ד"ר מרים אדלסון, מאמר בעיתון בו היא קוראת למען ציון-להניף את דגל לאום והחל מהיום (24.8) ובכל בוקר בשער העיתון, יתנוסס בגאון דגל הלאומי, דגל ישראל

על רקע אישור ״חוק הלאום״ המו"ל והבעלים של 'ישראל היום', ד"ר מרים אדלסון, מכריזה בטור מיוחד שמתפרסם הבוקר (ו'), על כך שהחל מהיום (24.8), בכל בוקר בשער העיתון יתנוסס בגאון הדגל הלאומי, דגל ישראל, כדי להצדיע לחוק הלאום ולשדר את מרכזיותו עבור מדינת ישראל. במאמרה היא כותבת בין היתר:"מתנה יפה העניקה לעצמה מדינת ישראל בשנת ה-70 להקמתה: חוק הלאום"

הכנסת אומנם בפגרה אבל סערת חוק הלאום מסרבת לרדת מסדר היום. הבוקר (ו') מפרסמת מו"ל והבעלים של 'ישראל היום', ד"ר מרים אדלסון, מאמר בעיתון בו היא קוראת למען ציון-להניף את דגל לאום והחל מהיום (24.8) ובכל בוקר בשער העיתון, יתנוסס בגאון דגל הלאומי, דגל ישראל.

במאמר היא כותבת: "אין רתיעה מלצרוך עיתון שהוא פטריוטי, כך שעליכם לתהות על האנטגוניזם שהחוק הזה יצר בחברה ובפוליטיקה בישראל.

עוד כתבה: "מתנה יפה העניקה לעצמה מדינת ישראל בשנת ה-70 להקמתה: חוק הלאום. ישראל התהדרה בחוק חשוב וציוני זה למרות ניסינות הסרק להציגו כחוק פוגני, גזעני ואי-שיווני. החוק הוא לתפארת המדינה. אני עדיין ממתינה לראות סעיף כלשהו בחוק יסוד זה, שעומד בסתירה לדמוקרטיה ולשיוויון."

עוד הוסיפה: "עיתון 'ישראל היום' תמך בחוק הלאום, ופרסם עשרות מאמרים התומכים בחוק וגם כאלה המתנגדים לו, כיאה לעיתון שמרני המציג גם דעות ועמדות אחרות".

לבסוף כתבה בעניינו של הדגל הלאומי-דגל ישראל:
*"חוק הלאום גם מקבע בספר החוקים את דגל המדינה שלנו- לבן עם שני פסי תכלת סמוך לשוליו ומגן דוד תכול במרכזו. חשוב ביותר להציגו יום יום. גם אנחנו בעיתון נעשה זאת מדי יום, לכבוד קוראינו, לכבוד עמנו ולכבודה של מדינת ישראל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.