ישראל וארה"ב מסמנות את איראן וסוריה

מזכיר ההגנה האמריקני נפגש עם ראש הממשלה נתניהו והשניים שוחחו על בעיות המעיבות על המזרח התיכון

איראן ממשיכה לעמוד בראש סדר היום המשותף של ישראל וארה"ב. אחרי שנפגש עם הנשיא ריבלין ועם שר הביטחון ליברמן, נועד מזכיר ההגנה האמריקני, ג'יימס מאטיס גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.
נתניהו אמר כי "אנו מרגישים שיש שינוי גדול בכיוון של המדיניות האמריקנית. אנו יודעים שהמילים הברורות והישירות שאמרת, אדוני מזכיר ההגנה, לגבי איראן באו בעקבות מילים חזקות וישירות מאוד של הנשיא טראמפ ומעשים מאוד ברורים נגד השימוש של סוריה, השליחה של איראן, בנשק כימי".
"זה מוערך ברחבי העולם ובאזורנו. אני חושב שזה שינוי מבורך, שינוי אסטרטגי של מנהיגות ומדיניות אמריקנית. לישראל אין ידידה טובה מאמריקה ולאמריקה אין ידידה טובה מישראל. זוהי שותפות שמבוססת על ערכים משותפים במובן העמוק ביותר של המילה. אנו מרגישים שיש שינוי גדול בכיוון של המדיניות האמריקנית", הוסיף נתניהו.
לדבריו, "זה מוערך ברחבי העולם ובאזורנו. אני חושב שזה שינוי מבורך, שינוי אסטרטגי של מנהיגות ומדיניות אמריקנית".
"אנו חולקים ערכים משותפים וגם סכנות משותפות. הסכנות המשותפות מבוססות על האיומים הכפולים של האסלאם הקיצוני- הקיצונים השיעים שמונהגים על ידי איראן והקיצונים הסונים שמונהגים על ידי דאע"ש. אנו מחויבים לסכל את הסכנות האלה כפי שאנו מחויבים למצות את ההזדמנויות המשותפות, ההזדמנויות הגדולות שאני מאמין שעומדות לפנינו, אדוני מזכיר ההגנה, בגלל הבנתם של רבים משכנינו הערבים את האיום המשותף אך גם את הזדמנויות העתיד", סיכם נתניהו.
מאטיס אמר בתגובה כי " הסכנות שעומדות בפני ישראל וכל המדינות האחרות באזור שמנסות לשמור על אזור יציב, שקט ומשגשג הן אלה שהגעתי לדון בהן עם ראש הממשלה, במיוחד בשבוע שלפני יום הזיכרון לשואה"
"אני חושב שזה חשוב שנזכיר לעצמנו שאם אנשים טובים לא יתאגדו, אנשים רעים יוכלו לגרום לנזק רב בעולמנו. אנו מחויבים לעצור זאת ולעשות כל שיידרש כדי שהדור הבא יחיה בשלום ובחירות", הוסיף מזכיר ההגנה האמריקני.