ישראל וארה"ב מתקנות עוד עוול באו"ם

ישראל וארה"ב הגישו תיקון להצעה אנטי-ישראלית באו"ם הקורא לשחרור האזרחים והשבת גופות החיילים בעזה

הועדה הכלכלית-חברתית של האו"ם דנה היום (ג') בהחלטה אנטי-ישראלית המגנה את "ההשלכות החברתיות והכלכליות של הכיבוש הישראלי".

ההחלטה אימצה דו"ח המאשים את ישראל בכך שהיא מעכבת החזרת גופות מחבלים ומתעלם לחלוטין מהחזקתם של האזרחים וגופות החיילים הישראליים על ידי החמאס.

בתגובה להחלטה, שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, הוביל בשבועות האחרונים מהלך נגדי במסגרתו הוצע תיקון להצעה הקורא לשחרור מיידי של האזרחים ולהשבת גופות החיילים המוחזקים על ידי החמאס בעזה.

ארה"ב הביעה את תמיכתה בהצעה הישראלית והצטרפה למהלך. לאור המהלך הישראלי-אמריקני הציעו באיחוד האירופאי נוסח תיקון חדש "המגנה החזקת גופות הרוגים וקורא לשחרור של גופות שטרם הוחזרו למשפחותיהם בהתאם לחוק הבינלאומי, כדי להבטיח סגירת מעגל מכובדת בהתאם לאמונות הדתיות ולמסורת".

בתום דיון סוער בוועדה, התיקון האירופאי אומץ וההחלטה המתוקנת עברה ברוב של ארבעים וחמש תומכות, שתי מתנגדות ושתי נמנעות.

השגריר דנון אמר בתום הדיון בוועדה: "גם אם האו"ם מוכיח פעם אחר פעם כי הוא לא מסוגל לגנות את חמאס, כללי המשחק השתנו. הכפשות מבישות והחלטות אנטי-ישראליות יענו בתגובה הולמת ובהצעות נגדיות. כפי שהדיון היום עסק בסופו של דבר בפשעי החמאס ולא בשקרים הפלסטיניים, כך נזכיר לאו"ם בכל פעם את יעודו המקורי".

מוקדם יותר אמר דנון בדיון: "במשך ארבע שנים, חמאס מחזיק באכזריות אזרחים וגופות חיילים ישראליים ומונע ממשפחותיהם כל מידע על מצבם בניגוד לחוק הבינלאומי. על האו"ם לגנות את פשעיו של ארגון הטרור חמאס ולקרוא לשחרור מיידי של גופות חיילים והאזרחים המוחזקים בעזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.