ישראל ז'ה טם:- 200 עולים מצרפת בהם משפחות נחתו היום בישראל

"העולים מצרפת הם עולים מבחירה ולא מבריחה: עולם שלם של אפשרויות פתוח בפניהם והם בוחרים לבוא לישראל"

ישראל ז'ה טם: כ- 200 עולים מצרפת – ביניהם משפחות עם ילדים קטנים וצעירים וצעירות שמבקשים לבנות את עתידם בישראל – הגיעו ארצה היום (10.07) בטיסה מיוחדת של הסוכנות היהודית שאורגנה בשיתוף עם קרן היסוד. זוהי טיסת העולים הגדולה ביותר שמגיעה הקיץ מצרפת ואף מרחבי אירופה כולה. עם נחיתתם התקבלו העולים בטקס חגיגי בנתב"ג במעמד יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי, שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר, הרב הראשי לירושלים הרב שלמה עמאר, ויו"ר קרן היסוד – אליעזר (מודי) זנדברג.
על סיפונה של הטיסה היו גם 74 ילדים ובני נוער שיקלטו במערכת החינוך הישראלית מיד בתום חופשת הקיץ. העולה הצעירה ביותר שהגיעה בטיסה היא תינוקת בת כשלושה חודשים שתיקלט עם הוריה ואחיה בן השנה וחצי בנתניה. העולים יקלטו בערים נתניה, ירושלים, רעננה, אשדוד, נתיבות, תל אביב והרצליה ובמקומות אחרים ברחבי הארץ. מספר צעירים אקדמאים הגיעו גם הם בטיסה ויצטרפו לתכנית היוקרתית של הסוכנות היהודית ​​באולפן עציון בירושלים.

יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי אמר: "העולים מצרפת הם עולים מבחירה ולא מבריחה: עולם שלם של אפשרויות פתוח בפניהם והם בוחרים לבוא לישראל. הבחירה שלהם מצביעה על חשיבותה של הזהות היהודית ועל תחושת השייכות שמדינת ישראל יכולה להעניק ליהודים שרוצים לקחת חלק בסיפור היהודי הגדול. עלינו להגביר את המאמצים כדי להקל על קליטתם המקצועית, החינוכית והאישית ולתת להם להרגיש שייכים מרגע שידרכו על אדמת המולדת".

הקהילה היהודית בצרפת, המונה כחצי מיליון יהודים, היא הגדולה ביותר באירופה והשנייה בגודלה בעולם מחוץ לישראל. מאז קום המדינה עלו לארץ כ- 114 אלף עולים מצרפת, מהם כ- 37 אלף בעשור האחרון (33% מכלל העלייה מצרפת). החל משנת 2013 זינק מספר העולים מצרפת והגיע לשיא של כל הזמנים. בשנת 2014 נשבר שיא של 35 שנה עם הגעתם של כ- 7000 עולים ובשנת 2015 המשיכה המגמה עם הגעתם של כ- 8000 עולים. קצב העלייה נשאר גבוה גם בשנה שעברה ועמד על יותר מ- 5000 עולים , כ-150% יותר מהממוצע הרב-שנתי מאז 1970.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.