ישראל חופשית כנגד תכנית דרעי: "אם תסגרו את תל אביב, תקבלו מלחמה"

בעקבות הצעת דרעי, לסגור את המרכולים בשבת בתמורה לפתיחת מספר מוקדם בשבת, תנועת "ישראל חופשית" יוצאת למתקפה כנגד דרעי, "על כל סופר שייסגר בשבת, אתם תקבלו עוד מלחמה בעולם התורה המושחת. על כל 'חילול שבת' שתנסו למנוע, תקבלו חילול שבת גדול יותר ובכוונה תחילה".

ב"הארץ" נחשף הבוקר כי  שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, מקדם החלטה שתאסור פתיחת בתי עסק בלב תל אביב, כולל פיצוציות ומרכולים.

דרעי מציע  כי הממשלה לא תתערב במדיניות העירייה להימנע מאכיפת חוק שעות עבודה ומנוחה בשלושה מתחמי בילוי וקניות בעיר הפועלים בשבת — נמל יפו, נמל תל אביב ומתחם התחנה, וכן בתחנות דלק.

 

בעקבות הצעת דרעי, תנועת "ישראל חופשית" יוצאת למתקפה כנגד דרעי.  בפוסט שפירסמה התנועה הבוקר (ג'), בפייסבוק הבהירו בתנועה כי לא יעבור על כך לסדר היום, "על כל סופר שייסגר בשבת, אתם תקבלו עוד מלחמה בעולם התורה המושחת. על כל 'חילול שבת' שתנסו למנוע, תקבלו חילול שבת גדול יותר ובכוונה תחילה".

: "אנחנו מורידים את הכפפות. אם תסגרו את תל אביב, תקבלו מלחמה", נכתב בפוסט שזכה לאלפי שיתופים.

 

מנכ"ל התנועה, מיקי גיצין, סיפר לדה מרקר על ההחלטה לצאת למלחמה "התחושה היא שמצמצים את צעדינו, פעולות כאלו לא יובילו לכך שהציבור החילוני יהיה פלורליסטי יותר – אלא ייאבק יותר. הזהות החילונית בישראל תחת איום: לקחו את ת"א כסמל החילוניות והתלבשו עליה באופן אגרסיבי ואלים. אם באמת תיווצר מלחמת תרבות – וכולי תקווה שהדבר לא יקרה – זוהי תתברר כנקודת המפנה בה".

"אנחנו קול משמעותי של תפיסה חילונית מכילה, לא אנטי דתית. הדברים נכתבו בעידנא דריתחא –  אבל אין לנו ברירה אלא להכריז מלחמה: הזהות החילונית בסכנה".

ישראל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.