"ישראל כבר לא לבד באו"ם"

נשיא המדינה קיים פגישת עבודה עם שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי ואמר לה כי בזכותה ישראל כבר אינה מהווה את "שק החבטות" של הארגון

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש היום (ד') עם שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי המבקרת בישראל.

הנשיא בירך אותה ואמר: "את חברה יקרה של ישראל. אנו מעריכים את עמידתך האיתנה על הבמה החשובה של האו״ם, בתמיכה בביטחון אזרחי ישראל ומדינת ישראל. עם תמיכתך, אנו רואים את תחילתו של עידן חדש. ישראל כבר לא לבד באו"ם, ישראל כבר לא שק החבטות של האו"ם".

"כשנאמתי באו"ם, ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה, אמרתי שעל האו"ם ללמוד מלקחי העבר ולעמוד נגד השנאה והגזענות. אמרתי שעל האו"ם להפסיק את האובססיה שלו לתקיפת ישראל. נרשמה התקדמות מאז. מעמדה של ישראל באו"ם השתפר אך לצערי, יש עוד דרך ארוכה לעבור, הן בהצהרות הרשמיות הנאמרות על ידי נציגים רשמיים, והן בתמיכה ברגולציה לצמצום מספר הדיונים המגוחך וההחלטות נגד ישראל. הדבר נכון גם לגבי מועצת זכויות האדם של האו"ם, הפועלת כנשק נגד ישראל, ואונסק"ו, המנסה למחוק את ההיסטוריה של העם היהודי", הוסיף ריבלין.

הנשיא הודה להיילי על פועלה הרב למען מדינת ישראל ואמר: "כנציגה של ארצות הברית, בעלת הברית הטובה והחזקה ביותר של ישראל, אנו מעריכים מאוד את התמיכה שלך בישראל, ואת תמיכתך בערכי החירות והדמוקרטיה אותם אנו חולקים. ברוכה הבאה לישראל, ברוכה הבאה לירושלים".

השגרירה היילי אמרה בתגובה: "אני מודה לך על הזמן שאתה מקדיש לפגישה איתי. אני מעריכה את התמיכה של העם בישראל ואת האהבה שאני מקבלת אבל אני חייבת לומר שאני קצת נבוכה מפני שכל מה שאני עושה הוא לומר את האמת. האו״ם התעמר בישראל זמן רב ואנחנו לא ניתן לזה לקרות יותר. זהו עידן חדש עבור ישראל ועבור ארצות הברית. חיכיתי זמן רב כדי להגיע למדינה המיוחדת הזו ואני שמחה מאוד להיות פה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.