ישראל מבהירה: לא נסכים לחקירת המאבטח הישראלי

הישראלי, המשרת בשגרירות ישראל בעמאן, הותקף על ידי פועל שבא להתקין ריהוט בביתו. בירושלים מעריכים שמדובר באירוע על רקע המתיחות בהר הבית

בישראל מסרבים לאפשר את חקירת איש האבטחה הישראלי הבכיר שנדקר על ידי מחבל וניטרל אותו – על ידי הרשויות הירדניות.

האירוע התרחש בביתו של איש האבטחה, אליו הובילו פועלים ירדניים ריהוט. אחד הפועלים הפתיע את איש האבטחה כשהגיע מאחוריו, ודקר אותו במברג. הישראלי הצליח לסגת כמה צעדים לאחור, ירה בדוקר והרג אותו. אדם נוסף ששהה בדירה מת גם כן במהלך האירוע.

צוות השגרירות פונה ברובו לישראל, אבל הירדנים אינם מאפרים לאיש האבטחה לעזוב את המדינה, חרף חסינותו הדיפלומטית. השלטונות בעמאן דרושים לחקור אותו – ככל הנראה כדי להצדיק את גרסתם הטוענת כי מדובר באירוע פלילי וכי הישראלי הוא זה שרצח את מי שניסה לדקור אותו.

בירושלים מסרבים לאפשר את חקירת איש האבטחה, והדבר גורם להתדרדרות ביחסי שתי המדינות – שמצויות במתיחות חמורה על רקע אירועי הר הבית.

חשוב לציין שאיש האבטחה, מעצם היותו חבר בצוות השגרירות, נהנה מחסינות דיפלומטית במסגרת 'אמנת וינה' אבל ירדן מתעניינת פחות בנושא ודורשת לחקור אותו. נכון לעכשיו אין שום הסכמות בין הצדדים.

המודיעין הירדני פירסם הודעה לפיה נסיבות האירוע אינן ברורות דיין והן נחקרות, ומסקנות יימסרו רק בתום החקירה.

במערכת המדינית אומרים כי יפעלו מול הממשל הירדני כדי לסיים את הפרשה במהירות. גם הקבינט המדיני בטחוני נדרש לנושא במהלך ישיבתו הלילה – והוא יתכנס לדיון נוסף במהלך היום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.