ישראל מובילה בעולם המערבי בשיפור זכויות העובדים

אנו קרובים מאוד לקש שישבור את גב הגמל

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, פתח לפני מספר דקות את כנס המעסיקים ה-7 של 'עדיף' בתחום הפנסיה והעבודה, והכריז כי "שום מדינה בעולם המערבי לא שיפרה את זכויות העובדים כפי שעשתה זאת ישראל במאה הנוכחית; בכל המישורים הנוגעים לזכויותיו מול המעסיק". לדברי לין, "הפרשות החובה של המעסיקים לפנסיה ולחיסכון עבור העובדים עלו מרמה של 2.5% מהשכר בשנת 2008 לרמה של 18.5% מהשכר בתחילת 2017. חובת התשלום לסוכן הביטוח המתפעל והמשווק הוטלה על המעסיק, ואף חובת הדיווח המקוון".

זאת ועוד, פירט לין: "לימי חופשה בארבע שנות עבודה ראשונות הוספו יומיים; הזכאות לניצול ימי מחלה בגין מחלות בני משפחה עלתה מ-18 ימים בשנה ל-90 ימים בשנה; שיעור דמי המחלה לאחר היום השלישי עלה לרמה של 100%; עובדת או עובד חולה אסור לפטר; שופרו זכויות האישה בקבלת דמי מחלה בגין שמירת הריון והועלו ל-30 ימים".

"ובנוסף לכל אלה, אנו פוגעים שיטתית בזכויות היסוד של המעסיק לטובת זכויות העובדים: חובת ניהול משא ומתן המוטלת על המעסיק; זכות ארגוני עובדים לבקר בחצרי המעסיק, מבלי הגבלה שבחוק על מספר הביקורים לשם ארגון העובדים. ומעל לכל אלה – חוק להגברת האכיפה בחוקי עבודה ופליליזציה גורפת של עברות ביחסי עבודה. סה"כ מתחילת המאה הנוכחית הועברו לא פחות מ-140 חוקים ותיקוני חקיקה המשפרים מאוד את זכויות העובדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.