ישראל מקבלת את מטוס ה-F-35

ישראל תהיה המדינה הראשונה במזרח התיכון שתקבל את המטוס. בטקס משתתפים נציגי חיל האוויר ושר הביטחון אביגדור ליברמן, שעורך ביקור רשמי ראשון בארצות הברית. { בשעה זו }

במפעל המטוסים  בטקסס נערך בשעה זו טקס רשמי, בו מקבלת ישראל את מטוס ה-F-35 הראשון מארצות הברית.

ישראל תהיה המדינה הראשונה במזרח התיכון שתקבל את המטוס. בטקס משתתפים נציגי חיל האוויר ושר הביטחון אביגדור ליברמן, שעורך ביקור רשמי ראשון בארצות הברית.

הגעתם הרשמית של מטוסי האדיר צפויה להתרחש לקראת סוף השנה. כחלק מהעסקה כולה, צפויה  ישראל לקבל 33 מטוסי חמקן מתקדמים.

בטקס  החגיגי משתתפים יותר מ-400 אורחים מהממשלה, הצבא והתעשייה, בהם גם שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו, השר צחי הנגבי, היידי גרנט סגנית תת-מזכיר ההגנה לנושא קשרי חוץ של חיל האוויר האמריקני, מנהל תכנית ה-F-35 בפנטגון גנרל כריס בוגדן, מושל טקסס גרג אבוט וחבר הקונגרס מטקסס קרייג גולדמן.

"מדינת ישראל גאה להיות הראשונה באזורנו לקבל ולהפעיל את המטוס", אמר השר ליברמן. "מטוס ה-F-35 הוא המתקדם ביותר בעולם והבחירה הטובה ביותר של ראשי מערכת הביטחון לשמירה על העליונות האווירית של מדינת ישראל. ברור וידוע לנו ולשכנותינו כי ה"אדיר" יצור הרתעה ויגביר את יכולותינו המבצעיות לאורך זמן רב".

 

מטוס הקרב F-35, או בשמו הישראלי "אדיר", הוא מטוס קרב חמקן מדור חמישי. המטוס מיוצר בשלושה דגמים: דגם A להמראה ונחיתה רגילים, דגם B להמראה קצרה ונחיתה אנכית ודגם C לפעולה מנושאות מטוסים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.