ישראל מקיימת מגעים עם מדינות נוספות להכרה בירושלים

ראש הממשלה סיפר באירוע במשרד החוץ כי ישראל פתחה במגעים עם מדינות נוספות, כדי שיכירו גם הן בירושלים כבירתה של מדינת ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הבוקר (ה') בכנס הדיפלומטיה הדיגיטלית המתקיים במשרד החוץ בירושלים, והתייחס כמובן להצהרת הנשיא טראמפ.

"כולנו התרגשנו אמש לשמוע את ההצהרה היסטורית של הנשיא טראמפ, ההכרה בירושלים כבירת ישראל, וההצהרה הזאת כמובן מתבססת על זכות עתיקת יומין", הצהר נתניהו.

הוא הוסיף כי "העם היהודי קבע את ירושלים כבירתו לפני 3,000 שנה. כאן הילכו אבותינו, כאן מלכו מלכינו, כאן הטיפו נביאנו, כאן טמונים שורשינו".

"זו בעצם תעודת הזהות שלנו. הנשיא טראמפ קשר עצמו לנצח בתולדותיה של בירתנו. שמו יתנוסס עכשיו יחד עם שמות אחרים בהקשר להיסטוריה המפוארת של ירושלים ושל עמנו. אני מבקש להודות לו ואני מבקש להודות גם לקונגרס האמריקני שלפני 22 שנה עיגן את ההכרה עד שהגיע הנשיא ומימש את החוק הזה", אמר ראש הממשלה.

נתניהו ציין כי ישראל פתחה במגעים עם מדינות נוספות, כדי שיכירו גם הן בירושלים כבירתה של מדינת ישראל.

"בהזמנות זו אני רוצה לבשר שאנו כבר נמצאים במגעים עם מדינות אחרות שיכירו הכרה דומה ואין לי ספק שברגע שתעבור השגרירות האמריקנית לירושלים ועוד לפני כן יהיה מעבר של שגרירויות רבות לירושלים. הגיע זמן", דברי ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.