"ישראל ניסתה לתמרן את ג'ארד קושנר"

סיווגו הביטחוני של חתנו היהודי של טראמפ הורד והוא לא יוכל להיחשף לחומרים מסווגים. הסיבה: ישראל ועוד 3 מדינות, "תמרנו אותו"

הבוקר מתפרסם דיווח בעיתון הוושינגטון פוסט הטוען שישראל, יחד עם עוד 3 מדינות – סין, מקסיקו ואיחוד האמירויות – מנסות "לתמרן" ולהפעיל מניפולציות על חתנו היהודי ויועצו הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, ג'ארד קושנר.

בעיתון נכתב כי ארבע המדינות דנו ביניהן כיצד לנצל את המצב הלא מזהיר של העסקים בבעלותו של קושנר ואת חוסר ניסיונו במדיניות חוץ. לא צוין האם התוכניות הגיעו לכדי מעשים, אבל הקשרים של קושנר עם גורמים רשמיים במספר מדינות זרות עוררי דאגה בקרב גורמים בבית הלבן.

בעיתון סופר כי רמת הסיווג הביטחוני של קושנר הורדה בשבוע שעבר מ"סודי ביותר" ל"סודי", כך שגישתו למסמכים מסווגים ברמה גבוהה מוגבלת כעת. היועץ של טראמפ לביטחון לאומי, הרברט מק'מאסטר, אף גילה שלקושנר יש קשרים עם גורמים שלא שיתפו פעולה עם המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב. הגנרל העלה את דברי אותם גורמים, בנוגע לחולשות של קושנר, בתדרוכים שונים בפני גורמי מודיעין.

גורם בבית הלבן אמר כי "הגנרל לא היה מודאג, אבל דרש הסבר. המצב נראה לו בלתי רגיל". תומאס בארק, חברו הקרוב של טראמפ, שביקש מהקטארים להשקיע בנכס בבעלותו של קושנר בשדרה החמישית בניו יורק, טען כי "כניסתו של קושנר לבית הלבן ציננה את השוק. משקיעים פוטנציאליים חששו מניגוד אינטרסים, אפילו למראית עין, למרות שבפועל אין כזה".

בישראל ובסין לא הגיבו כלל לדיווח.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.