"ישראל עומדת מאחורי דאע"ש" (וידאו)

ערב יום השואה והאנטישמיות מרימה ראש: בכירי מפלגת הלייבור הבריטית פותחים תפה על העם היהודי, אחד הבכירים טען בעמוד הפייסבוק שלו כי "מקומם של ישראל והיהודים בארצות הברית". הפוליטקאי הושעה זמנית משורת המפלגה. { בכיר בלייבור}

האמירות האנטישמיות במפלגת הלייבור לא פוסקות –  חבר מועצת נוטינגהאם איליאס עזיז, טען בעמוד הפייסבוק שלו כי "מקומם של ישראל והיהודים בארצות הברית". הפוליטקאי הושעה זמנית משורת המפלגה – כמו חברי הלייבור הקודמים שעוררו מהומה והודחו.

וידאו באדיבות רשת

עזיז, חבר מועצת נוטינגהאם מטעם הלייבור, טען בעמוד הפייסבוק שלו כי "לפני 1948 היהודים והמוסלמים חיו בשלום במזרח התיכון. אולי זה היה חכם יותר ליצור את ישראל באמריקה, מכיוון שהיא גדולה מספיק – הם צריכים להגר כבר עכשיו". זמן קצר לאחר שהפרסום הכה גלים, הוא הושעה זמנית משורות המפלגה ונפתחה חקירה בנושא.

 

מוקדם יותר,  חבר נוסף במפלגה, סלים מולה, ראש עיריית בלקבורן לשעבר, הושעה לאחר ששיתף בחשבון הפייסבוק שלו תמונות בהן נטען כי ישראל יצרה את דאעש, לתמונות הוא צירף את הכיתוב שרומז כי ישראל עומדת מאחורי המתקפות: "זה בולשיט. ברור מי פה מבצע את המניפולציה. למי שלא בטוח: ישראל".

בתוך כך, מתגברים הקולות להדחתו של ראש הרשימה ג'רמי קורבין – שאמנם הצהיר על מלחמה בגזענות במפלגתו, אך סירב עד כה להתנער מתמיכתו בחמאס ובחיזבאללה – אותם כינה "חברים".

בשבוע שעבר התבטא ראש עיריית לונדון לשעבר קן ליווינגסטון שטען כי היטלר היה ציוני, מאז הפרשות המביכות שנקשרו בשם המפלגה חלק מבכיריה איימו לפרוש, למרות טענתו של קורבין לפיה "המפלגה מאוחדת". חבר פרלמנט איים כי בישיבת המפלגה, שתיערך בשבוע הבא, "יהיה טבח מוחלט" ואמר כי צמרת המפלגה צפויה לעבור טלטלה – במחאה על התנהלות קורבין בפרשה.

 

בעקבות שורת ההתבטאויות תורמים יהודים רבים נטשו את המפלגה – בהם סר רונלד כהן, שהשקיע מיליוני לירות שטרלינג בלייבור תחת הנהגתם של טוני בלייר וגורדון בראון. סר כהן הבהיר: "אין מקום לגזענות בשורות – אם המפלגה לא תרמוס את התופעה המגונה הזו, הגזענות תרמוס את הלייבור"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.