"ישראל פועלת להשבת החטופים"

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון מתייחסים לראשונה לאזרחים הישראלים המוחזקים בידי החמאס.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בוגי יעלון התייחסו היום לפרשת היעלמותם של שני אזרחים ישראלים שהגיעו לעזה,"ישראל עושה הכל להשיב את אזרחיה לחיק משפחתם": הבהירו היום (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון, בהתייחסות ראשונה ופומבית שלהם לסוגיית היעלמותם של אברה מנגיסטו ואזרח ישראלי נוסף בן העדה הבדואית שחצו את הגבול לעזה – ושלא ידוע מה עלה בגורלם.

"אנו פועלים להשבתם של שני הישראלים שחצו את הגדר לעזה ורואים בחמאס האחראי לשלומם", הצהיר נתניהו. "מיניתי נציג מטעמי לתאם את כלל הפעילות בנושא ואת הקשר עם המשפחות", הבהיר ראש הממשלה והוסיף כי אתמול שוחח עם הוריו ואחיו של אברהם מנגיסטו ואמר להם שמרגע היוודע המקרה, ישראל איננה חוסכת מאמצים להשיבו לישראל.

קבענו להיפגש שוב בקרוב", הוסיף נתניהו ואמר כי הוא "מצפה מהקהילה הבינלאומית שמבטאת את דאגתה למצב ההומניטרי בעזה לצאת בקריאה ברורה לשחרור האזרחים ולדאוג להשבתם של האזרחים".

 

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, האשים את חמאס: "שני אזרחים ישראלים נמצאים ברצועת עזה, מדינת ישראל משקיעה מאמצים רבים להשיבם לחיק משפחתם. נפגשתי עם משפחתו של אברה מנגיסטו, עדכנתי אותה בפעולותינו וחיזקתי את ידיה. אנו נמצאים גם בקשר עם משפחתו של הישראלי הנוסף המוחזק ברצועה ומעדכנים אותה בהתפתחויות", הוסיף השר.

ShowImage

במהלך סיור בגבול הצפון התייחס לפרשה יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, שסיפר שהופתע אף הוא כששמע את החדשות: "ההתנהגות של חמאס היום היא חיקוי מדויק של חיזבאללה. הייתי שר החוץ וחבר בקבינט ובכל הפורומים המצומצמים ביותר והופתעתי לשמוע על המקרה. העובדה הזו מצביעה על כך שלא הייתה הפקת לקחים ממקרים קודמים שחלק מהם בדקתי בזמנו כיו"ר ועדת חוץ וביטחון".

 

שר החוץ, הקבינט המדיני-ביטחוני וחברי ועדת החוץ והביטחון לא עודכנו בפרשת ההיעלמות של האזרח הישראלי אברה מנגיסטו, שחצה את הגבול לעזה לפני כעשרה חודשים.

 

"הארץ"  שוחח עם שרים שמכהנים בקבינט וחברי ועדה שטענו כי לא עודכנו על ידי נתניהו ששמר את הדבר בסוד.

 

יו"ר ועדת החוץ והביטחון צחי הנגבי אמר הבוקר כי לא ידע על שני הישראלים שנכנסו לרצועה וגילה על כך רק מהתקשורת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.