ישראל פכטר יו"ר סיעת טוב במכתב: "סנקציות פליליות יפוררו את החוק"

מזה למעלה מעשור אני משמש כמנהל חינוכי בתלמוד תורה "שער השמים" בבית א-ל ת"ת בו שוקדים התלמידים על לימוד התורה כל השנה בין בימים רגילים ובין בימי חופשה (מוסד שבאדיבותה של הבית היהודי יספוג קיצוץ של 20% ממשרד החינוך בשנה הבאה). הבוקר לאחר ששמעתי ביחד עם כל עמ"י את החדשות חשתי צורך אמיתי להביע את מחאתי וכאבי. הבאתי לראש המועצה הטרי והנמרץ שי אלון שאחד מילדיו לומד אצלינו בת"ת קופסא מקרטון וכתבתי לו את הדברים הבאים:
"כמי שאכפת לו מאוד מההתישבות וכמו שאני מכיר אותך לך גם אכפת מהתורה  אני מבין שתמיכתה של הבית היהודי בסנקציות פליליות כלפי לומדי התורה בינהם בניי שיחיו לא רק מסכנת את לומדי התורה אלא גם את ההתישבות בארץ ישראל הן כלפי שמיא והן חשבון פוליטי פשוט כפי שנהגה המפד"ל  בממשלה עם שינוי לפני הגרוש מגוש קטיף הקרטון ששלחתי לך מסמל לצערי את הקופסאות של האריזה שהיו בגוש קטיף לפינוי שמעשיהם של הבית היהודי יגרמו לכולנו לא רק בפגיעה בתורה אלא גם בהתיישבות בכאב ישראל פכטר"
 תגובתו הייתה – "אני מסכים איתך". אין הרבה מה להוסיף מעבר למכתב זה מעבר לכאב שבו הזדמנות בלתי חוזרת שהיתה לפני מספר חודשים של כלל ציבור שומר התורה והמצוות בארץ כשלה על ידי אנשים לא אחראיים מ"הבית היהודי". אחת הטענות המרכזיות שתמיד שמעתי מהם זה למה החרדים רק דואגים לעצמם, הם הוכיחו שהם אותו דבר אנשים שדואגים רק לאינטרסים של עצמם ראה את נושא ישיבות ההסדר שבשבילו דאגו אינכם שונים מה שטענתם כל השנים כלפי הציבור החרדי. יש לציין שהדברים נאמרים כלפי ההנהגה שמתיימרת לייצג את הצבור אך בשטח בשיחותי עם הורים מהת"ת הם כואבים ומצטערים שבחרו במה שבחרו

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יסוד היסודות וחכמת החכמות לדעת שכל יהודי שיושב ועוסק בתורה, עושה על ידי לימודו הרבה יותר ממה שכל הצבאות בעולם ביחד לא מסוגלים לעשות. כשמשה רבנו קיבל את התורה בהר סיני מהקב"ה, קיבל את תורה שבכתב ותורה שבעל פה, בתורה שבעל פה נאמר, שיהודי שעוסק בתורה, שתורתו אומנותו, הוא פטור ממיסים ומכל עבודות העם, כגון ללכת לצבא בימנו, לכן אם יש לחרדים מספר קטן של תלמידי ישיבה לא כ"כ מוצלחים, זה לא אומר שכל בחורי הישיבה הם כאלו, ושצריך לסגור את הישיבות ולגייס את בחורי הישיבה לצבא השמד הציוני העמליקים, בגלל כמה תלמידים לא כ"כ טובים אי אפשר להכליל את כולם, ועוד גם לחרדים מותר מידי פעם לצאת מהישיבה ואו מבתיהם, ולהלך מפעם לפעם ברחובה של עיר, כמובן רק במקומות שיש הצניעות הנכונה, בדיוק מה אתם הרשעים ההטלריסתים רוצים, שכל היום הם יהיו סגורים בתוך ארבעה קירות? למה? אין שום סיבה לכך.

  עם ישראל חייבים שיהיה בהם תלמידי חכמים אמיתים. וזה יותר חשוב מהצה"ל בא"י, בגלל מיעוט דמיעוטא של בחורים לא כ"כ מוצלחים אין צורך להעניש את כל בחורי הישיבה. עם ישראל חייבים חיילים רוחניים. הלוואי וכל עם ישראל ישבו ויעסקו בתורה יומם ולילה. עם ישראל, חייבים שיהיו בהם תלמידי חכמים.

  חלק גדול מאלו הרוצים לגייס את תלמידי הישיבות היקרים, עושים זאת מתוך שנאה עמליקי והמן שיש להם לאנשים השומרים תורה ומצוות, הם לא מזרע ישראל, הם אינם יכולים לראות בני אדם ששומרים תורה ומצוות ומצליחים בחיים של אושר ועושר, בית המקדש השני חרב בשל שנאת חינם כידוע לכם, עם ישראל, היום גם חייבים שיהיו בהם הרבה תלמידי חכמים. תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם.

  האמירות של שונאי ישראל, באים מתוך שנאה, שנאה משום שהם לא מזרע ישראל, הם גילגולים מרשעים גדולים מדור המבול ומדור הפלגה וכו', כופרים גמורים בשם ובתורתו, אין להם שום שמץ של נשמת ישראל, גילגולים של גוים גמורים, גילגולים מאותו איש ימ"ש, ומתוך ליצור עוד שנאה והרס בעם ישראל, לגרום למלחמת אחים, ולא מתוך רצון להוכיח. משה רבנו גאל אותנו מפרעה, מי יגאל אותנו מהממשלה הארורה הזו? רק הלומדי תורה!!!

  בשביל כל השטויות שהם רוצים המדינה שופכת ים של כסף לאשפה, אבל להוריד את יוקר המחיה? מה פתאום. תאכלו את הלב, אלו שנמצאים בממשלה, יש להם הכל, הם לא מרגישים חוסר כל שהוא, שהאזרחים יעבדו, אבל לקבל משהו בחזרה מהמדינה, חחחחחחח, אתם רק תעבדו ורק תעבדו, אתם עבדים בלבד, ולא תקבלו כלום בתמורה מהמדינה. הממשלה ושריה חושבים שיחיו על חשבונכם עם התנאים הכי טובים שיכולים להיות. אבל תראו בסוף שהקב"ה מצילינו מידם…….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב