ישראל שוב מקצצת את התמיכה לאו"ם

בירושלים מגיבים להחלטת אונסק"ו בקיצוץ השלישי השנה לתקציב המועבר לאו"ם שעמד במקור על 11 מיליון דולרים וכעת נותר על 2.7 מיליון בלבד

המערכת המדינית מגיבה להחלטה האנטי ישראלית שהתקבלה בארגון אונסק"ו בקיצוץ נוסף, שלישי השנה, של התקציב שהיא אמורה להעביר לאו"ם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה בצהריים (רביעי) לקצץ עוד מיליון דולרים מהכספים שישראל מעבירה לאו"ם – בסכום שבמקור עמד על 11 מיליון דולרים וכעת נותר רק על 2.7 מיליון.

נתניהו פתח בהכרזה בנושא את ישיבת הממשלה, "ארגון אונסק"ו שוב קיבל אתמול החלטה הזויה על מעמדה של ישראל בירושלים. אני מעריך את האחדות, לרוחב כמעט כל המפלגות, בשלילת ההחלטה. להתנכלות יש מחיר והוריתי למנכ"ל משרד החוץ להפחית מיליון דולר נוספים מהכספים שישראל מעבירה לאו"ם", אמר ראש הממשלה.

הוא ציין גם כי "בפעם הראשונה באונסק"ו היו יותר מדינות שהתנגדו ונמנעו – ממדינות שתמכו. אנחנו פועלים כל הזמן להגביר את התמיכה שלנו בגופים בין לאומיים – ואני מקווה שיום אחד נוכל גם לבטל את תיאטרון האבסורד הזה".

כאמור, מדובר בקיצוץ שלישי השנה. אחרי קבלת החלטה 2334 במועצת הביטחון של האו"ם נגד ההתנחלויות הורה נתניהו להפחית 6 מיליון דולרים, יותר ממחצית התקציב כמחאה על הצעד של האו"ם. בסוף חודש מרץ, אחרי שמועצת זכויות האדם קיבלה מספר החלטות נגד ישראל, קוצצו עוד שני מיליון דולרים.

בסביבת נתניהו אומרים כי הקיצוץ הזה יכול להיות האחרון – אבל אם תימשך הפעילות האנטי-ישראלית באו"ם ובמוסדותיו, הרי שגם הסכום המקוצץ מאוד – אינו המילה האחרונה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.