ישראל תעזוב את אונסק"ו יחד עם ארה"ב

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את שגריר ישראל לאונסק"ו, כרמל שאמה הכהן להגיש למנכ"לית הארגון הודעה רשמית על עזיבת הארגון

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את שגריר ישראל לאונסק"ו, כרמל שאמה הכהן להגיש למנכ"לית הארגון הודעה רשמית ובכתב על עזיבת הארגון.

ארה"ב הגישה את הודעתה הרשמית אמנם כבר באוקטובר אך ככל שהודעת ישראל תימסר עוד בשנת 2017 העזיבה בפועל תתבצע באותו המועד, 31.12.18.

שגריר ישראל לאונסק"ו – כרמל שאמה הכהן אמר כי "אונסק"ו בהובלת מדינות ערב ושאר מדוכאי, מתוסכלי וחשוכי העולם שבר שיאים של צביעות, הסתה ושקרים נגד ישראל והעם היהודי תוך שהוא מזהם את ערכי היסוד הנאצלים שלו בפוליטיזציה ובטרור מדיני שגבל לעיתים באנטישמיות".

לדבריו, "מדינת ישראל והעם היהודי כמי שמסמלים מאז ומתמיד והיום יותר מתמיד את החדשנות וההובלה בנושאי הליבה של אונסק"ו : מדע, חינוך ותרבות אמורים להיות הראשונים לתרום לארגון ופעילותו והאחרונים לעזוב אך בתיאטרון האבסורד של אונסק"ו מדינות שהקשר שלהם למדע, חינוך ותרבות הפכו את הארגון החשוב הזה לפושט רגל מקצועית, תקציבית ותדמיתית כך שלמדינות מתוקנות ושפויות אין מה למצוא בו".

"בדיוק כמו שלכל החלטות הארגון לא היתה שום השפעה שלילית על ריבונותנו בירושלים בירתנו ולא על הקשר ההיסטורי של העם היהודי לעיר בכלל ולחלק העתיק שבה בפרט, ואפילו להיפך, ההתקפות השפלות והמלחמה שישראל החזירה העירו וגייסו את יהודי כל העולם ובראשם יהדות ארה"ב עד להכרזה ההיסטורית של הנשיא טראמפ. כך גם ההחלטות נגד ישראל לא יפגעו לעולם לקשר והמחוייבות של מדינת ישראל וכל יהודי לערכי החינוך, התרבות והמדע ולכן ממשלת ישראל לא טורקת את הדלת אלא מזמינה את הנהגת הארגון החדשה יחד עם המדינות השפויות להפסיק לפחד מאותה כנופייה שהשתלטה על הארגון ולקדם רפורמה יסודית שלא תאפשר שימוש ציני בארגון לפוליטיזציה שלילית כנגד מדינה כזו או אחרת", הוסיף שאמה הכהן.

הוא אמר עוד, "הצגתי כבר למנכ"לית כמה רעיונות כיצד לנקות את הארגון כך שישראל תהיה המדינה האחרונה שעוזבת ואף אולי תחזור ואנחנו מחוייבים לסייע ולתמוך בכל תהליך שיקדם זאת.  העזיבה היא גם הכרת הטוב מצידנו כלפי בת בריתנו הטובה והגדולה ביותר, ארה"ב ובאופן מיוחד לעומד בראשה ולשגרירתה המצויינת באו"ם, ניקי היילי. הרבה שנים ופעמים דאגה ארה"ב שישראל לא תצעד לבד תוך שהיא מתייצבת מול רוב מוחץ ומשלמת מחיר, ארה"ב עוזבת את אונסק"ו בשורה התחתונה בגלל מדינת ישראל וחובתנו המוסרית היא שהיא לא תעשה זאת לבד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.