"יש להתנהל בחוכמה מול טראמפ‎"

ערב המראתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישתו בבית הלבן עם טראמפ , התייחס נתניהו לתוכן השיחה עם הנשיא הנבחר וקרא לימין לאחד שורות "אין חילוקי דעות גדולים בתוך הליכוד בהקשר של טראמפ", אמר בישיבת שרי הליכוד ("שרינו") שנערכה לפני ישיבת הממשלה. { נתניהו לימין}

ערב המראתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישתו בבית הלבן עם טראמפ , התייחס נתניהו לתוכן השיחה עם הנשיא הנבחר וקרא לימין לאחד שורות "אין חילוקי דעות גדולים בתוך הליכוד בהקשר של טראמפ", אמר בישיבת שרי הליכוד ("שרינו") שנערכה לפני ישיבת הממשלה.

"אני מכיר את טראמפ שנים אבל נפגש איתו לראשונה בתפקידים הממלכתיים שלנו", הוסיף נתניהו. "אחרי שמונה שנים של ניווט מורכב גם עכשיו צריך להמשיך להתנהל בחוכמה, ונמשיך לדון בקבינט".

נתניהו אמר מוקדם יותר בישיבת הממשלה: "זו פגישה חשובה מאוד גם לביטחון ישראל, גם למעמדה הבינלאומי של מדינת ישראל שהולך ומתחזק, וגם לאינטרסים הלאומיים הכוללים שלנו. לקראת הפגישה אני מקיים בימים האחרונים דיונים רבים עם ראשי מערכת הביטחון, המל"ל, משרד החוץ וכמובן התייעצויות נוספות".

"אני שומע ומבין שיש התרגשות גדולה לקראת המפגש הזה, עם כל מיני מוטיבציות מאחוריה, אבל המוטיבציה שלי היא אחת בלבד: השיקול העליון שלי הוא לדאוג קודם כל לביטחון מדינת ישראל, לחזק את הברית האיתנה עם ארה"ב, לחזק אינטרסים לאומיים אחרים שלנו שקשורים בטבורם בעוצמת הקשר עם ארה"ב", הוסיף. "זה מחייב מדיניות אחראית, זה מחייב מדיניות של שיקול דעת – וכך אני מתכוון לנהוג. אני ניווטתי את היחסים בין ישראל לארה"ב באופן מושכל, ואמשיך לעשות זאת גם עכשיו".

למרות המסר של נתניהו, בליכוד ובימין המשיכו הלחצים על נתניהו להציג חזון מדיני אחר שכולל סיפוח או החלת ריבונות. השרה מירי רגב אמרה בתום ישיבת השרים כי "זאת פגישה שהיא הזדמנות היסטורית לישראל. ממשל טראמפ מדבר בזמירות אחרות מאשר בשמונה השנים האחרונות ואומר שההתנחלויות הן לא מכשול לשלום".

"במהלך הישיבה בירכתי את ראש הממשלה ואיחלתי לו הצלחה לקראת פגישתו עם טראמפ", הוסיפה רגב – שמתחה ביקורת מרומזת על שרי הבית היהודי: "אנחנו לא צריכים ששרים ילמדו את ראש הממשלה ויחנכו אותו מה החשיבות ההיסטורית והביטחונית של יהודה ושומרון. יהודה ושומרון היא חלק מישראל, תמיד הייתה, וברורים לנו האינטרסים הלאומיים והביטחוניים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.