"יש לחייב התקנת אמצעי התרעה על שכחת ילדים גם בכלי רכב פרטיים"

כך דרש ח"כ אורי מקלב בוועדת הכלכלה שאישרה את הרחבת התקנות • בפעילות ח"כ מקלב אישר משרד התחבורה 'תקינה' בנושא ובקרוב תדון ועדת המדע והטכנולוגיה בדרכים להתקנת אמצעי התרעה גם ברכבים פרטיים

 

במהלך דיון שקיימה הבוקר ועדת הכלכלה של הכנסת להרחבת תקנות התקני הבטיחות הנדרשים ברכבי הסעות, בהם גם התקן המתריע מפני שכחת ילדים ברכבי הסעות, העלה יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת ח"כ הרב  מקלב (יהדות התורה) את חשיבות קביעת תקנות דומות גם בכלי רכב פרטיים, בכדי להפחית מקרי שכחת ילדים ברכב הגורמים לאסונות רבים.

בשל העובדה כי קביעת התקנות שנדונו בוועדת הכלכלה מתייחסים לרכבי הסעות בלבד, ציין ח"כ מקלב כי " מאז שרכבי הסעות התקינו את מערכות ההתרעה מפני שכיחת ילדים ברכב לא התרחשו ב"ה אסונות כאלה ברכבי הסעות – מה שמעיד על נחיצות התקנת התקנים דומים גם בכלי רכב פרטיים, אולם לצערנו ישנה גרירת רגלים של הרשויות בכל הקשור להתקני ההתרעה הללו ברכבים פרטיים".

בעניין זה הדגיש יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, כי חובת התקנת מערכות התראה בכלי פרטיים חשובה לא פחות מרכבי הסעות ושיבח את ח"כ הרב מקלב שמקדם את הנושא, בין היתר באמצעות ועדת המדע והטכנולוגיה שהוא עומד בראשה. לפיכך ביקש כבל מח"כ הרב מקלב לפרט את התהליכים שנעשו עד כה.

לאחר מס' ישיבות שקיים בנושא הודיעה מנכ"לית משרד התחבורה לח"כ מקלב על קביעת 'תקינה' בנושא. "כעת צפוי משרד התחבורה לפרסם 'קול קורא' ליזמים שיפתחו התקני התרעה למניעת שכחת ילדים ברכבים פרטיים ולהגישם לאישור המשרד, ולאחר מכן יוכלו לייצר את ההתקנים הללו לציבור", אמר ח"כ הרב מקלב והסביר כי כדי להקטין את עלויות ההתקנים ולעודד יזמים לפתח התקנים יש לקבוע תמריצים. "משרד התחבורה מעוניין להעניק תמריצים כלכליים למפתחים, אך לדעת היזמים ולהביא לעלויות סבירות של ההתקן יש לחייב התקנת אמצעי התרעה כאלה ברכבים".

בהמשך לכך הודיע ח"כ מקלב כי ועדת המדע והטכנולוגיה תקיים בקרוב דיון בנושא, בהשתתפות נציגי משרד התחבורה, יזמים וגופים שונים העוסקים בבטיחות ילדים על מנת לקדם את התקנת התקני ההתרעה למניעת שכיחת ילדים גם בכלי רכב פרטיים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.