"יש לנו 3 בעיות: איראן, איראן ואיראן"

שר הביטחון אביגדור ליברמן מאשים: "איראן מנסה להפוך את סוריה לבסיס קידמי נגד מדינת ישראל

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נאם היום (א') בועידת הג'רוזלם פוסט בניו יורק. הוא התייחס לאיום האיראני כלפי ישראל ואמר, "יש לנו 3 בעיות: איראן, איראן ואיראן. איראן כמדינה מנסה לערער את היציבות בכל האזור ולא רק בישראל. תראה מה קורה בתימן, בלבנון, בעיראק ובסוריה. איראן תומכת ויוצרת פרוקסי סביב ישראל, בהם חיזבאללה, הג'יהאד האיסלאמי וחמאס. כולם לא היו מתקיימים אפילו שבוע בלי תמיכה איראנית. למעלה מ-85% אחוז מתקציב חיזבאללה מגיע מאיראן".

ליברמן הוסיף כי "איראן מנסה להפוך את סוריה לבסיס קידמי נגד מדינת ישראל. לא נאפשר זאת. נמנע את זה בכל מחיר. ישראל תשמור לעצמה חופש פעולה מבצעי מלא בכל סוריה, אין לנו כוונה להתעמת עם הרוסים, אין לנו כוונה להתערב בענייניה האזרחיים של סוריה, אבל אם מישהו חושב שטילים בסוריה יופעלו נגד ערים בישראל או אפילו נגד מטוסינו, שלא יהיה לו ספק שנפעל ונפעל בעוצמה".

לגבי החלטת ארה"ב בנוגע להסכם הגרעין אמר שר הביטחון, "זה לא ענייננו. זו החלטה אמריקנית, הם לא ביקשו את עצתנו וברור לנו שיש להם את השיקולים שלהם. אנחנו יכולים לדבר רק על עמדתנו והיא ברורה מאוד. זה הסכם גרוע וטעות גדולה. אם מישהו ייצא מההסכם הוא כמובן יקבל את תמיכתנו המלאה".

"השיקול המרכזי של איראן הוא כסף והסכם הגרעין מבטיח לה המון כסף. אם ארה"ב תיסוג מההסכם הכלכלה האיראנית תספוג מכה שתפגע ביכולת שלה להמשיך ולתמוך בטרור ובפעילות נגד ישראל", אמר ליברמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.