יש עתיד בעתירה לבג"ץ: "למנוע הרחבת הממשלה"

סיעת יש עתיד הגישה הערב (יום א') עתירה לבג"ץ נגד החלטת הממשלה להגדיל את מספר השרים – המדינה צריכה להגיב עד מחר על העתירה

ביש עתיד ממשיכים במלחמה כנגד הקואליציה: סיעת יש עתיד הגישה הערב (יום א') עתירה לבג"ץ נגד החלטת הממשלה להגדיל את מספר השרים

כתוצאה מהעתירה,יו"ר הכנסת והיועץ המשפטי לכנסת יצטרכו להגיב לעתירה עד מחר בבוקר.

יו"ר סיעת 'יש עתיד', ח"כ עפר שלח, אמר: "הגשנו עתירה לבג"ץ כדי לעצור את התהליך המגונה שבו מבקשת הממשלה להעביר את ההחלטה המגונה ולהגדיל את מספר השרים בממשלה, בניגוד לדעתו של הציבור, בניגוד למוסר ובניגוד להגיון, תוך רמיסה של כל הליך גם של הממשלה וגם של הכנסת. אנחנו בטוחים שבג"ץ יגיד את דברו ואת דבר ההיגיון".

 

 

 

ביש עתיד טוענים כי "יש לקבל את העתירה בשל סמכויותיה המוגבלות של ממשלת מעבר, איסור שינוי חוק יסוד בהוראת שעה, היעדר סמכות של הועדה המסדרת או הפטור שמעניק יו"ר הכנסת לראש הממשלה בניגוד לחוק ושהחלטת הממשלה מתעלמת במכוון ובהטעיה מהעלות התקציבית של התיקון המדובר".

עוד נכתב בעתירה: "עתירה זאת מוגשת בבהילות ובדחיפות מתוך מטרה למנוע רמיסה של הכללים הדמוקרטיים הנהוגים בשיטתנו מימים ימימה בכלל והפרה של חוק הכנסת, התשע"ד – 1994  בפרט, המתבצעים כולם ברגעים אלו ממש!!!".

 

בעתירה טענו אנשי יש עתיד כי : "מדוברתרגיל ציני לטובת יצר הישרדות ותאוות שלטון, מבית מדרשו של ראש הממשלה, המבקש להציב חרב מתהפכת, בדמות מבחן נאמנות טרם השבעה מעל לראשי 61 חברי הרשות המחוקקת האמורים ליטול חלק בקואליציה בראשותו, עת הוא מאמין שיו"ר הכנסת יסייע בידו בהשגת מבוקשו, תוך רמיסת המרקם העדין והאיזון בין הרשות המחוקקת והמבצעת; זהו מעשה נבלה פוליטי, אשר יגרום לפגיעה קשה, אנושה וחסרת יכולת שיקום במעמדה ובכבודה של הכנסת ואחד מרגעי השפל הקשים ביותר של הרשות המחוקקת".

במקביל, הבית היהודי ושס חתמו על ההסכם הקואליציוני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.