ח"כ מ"יש עתיד" : להוציא את המילה 'יהודי' משירת התקווה • אלי ישי בתגובה: אנחנו מדינה יהודית – בראש מורם, 'ישנם נושאים שאינם במחלוקת'

לאחר שהתפרסם ברשתות החברתיות כי מפלגת 'יש עתיד' רוצה להגיש הצעת חוק בכנסת, על מנת להוציא את המילה 'יהודי' מהמנון המדינה בשירת 'התקווה', וזאת כדי שחברי הכנסת הערבים יוכלו להישאר בעת השמעת ההמנון באירועים מרכזיים וממשלתיים.

יו"ר ש"ס, שר הפנים אלי ישי הגיב על הדברים בזעם, וכתב בדף הפייסבוק שלו "יש חילוקי דעות בנינו לבין "יש עתיד". אך יש נושאים שחשבתי שאינם ברי מחלוקת – היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית .

וממשיך: 'אני רוצה לבשר ולעדכן את מי שצריך: אנחנו מדינה יהודית! לא מראש מורכן – כי אם בראש מורם! אני בספק אם מצביעי "יש עתיד" קיוו שמפלגתם תשאף לשינוי זהותה של המדינה."

ועובר לעקוץ את לפיד שכתב בדף הפייסבוק שלו לפני כמה ימים כי הוא לומד תנ"ך, וכותב: "אני רוצה להזכיר למי שדואג ליידע כי הוא קורא בספר התנ"ך, את ספר בראשית פרק יג פס' יד-טו: "וה' אמר אל אברם, אחרי הפרד לוט מעמו, שא נא עיניך וראה, מן המקום אשר אתה שם צפנה ונגבה, וקדמה וימה. כי את כל הארץ אשר אתה ראה, לך אתננה, ולזרעך, עד עולם".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.