'יש עתיד': "מייצרים פה ישראל חרדית ואנטי ליברלית"

ב'יש עתיד' גילו שגם חנויות הנוחות בתחנות הדלק ייסגרו בשבת במסגרת "חוק המרכולים" והם נזעקים: "מייצרים פה ישראל אחרת – חרדית, אנטי ליברלית ודורסנית"

במסגרת המאבק של 'יש עתיד' בחוק המרכולים, פנו גורמים במפלגה ליועץ המשפטי של ועדת הפנים במטרה לבחון את השפעת החוק על עסקים נוספים מלבד מרכולים.

לפי בדיקת 'יש עתיד', הרי שמלבד המרכולים שיסגרו בשבת, כך יסגרו גם חנויות הנוחות בכל תחנות הדלק ברחבי הארץ. את אנשי 'יש עתיד' זה כמובן הרגיז, והם יצאו הבוקר בהודעות זועמות.

ח"כ עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד אמר הבוקר כי "כפי שאמרנו מראש, חוק המרכולים והכניעה של נתניהו לחרדים רק יגבירו מתחים ומחלוקות, ויגרמו להקצנה בשני הצדדים. נתניהו וליצמן חצו קווים אדומים, ועכשיו ברורה לכולם הפגיעה בכל אזרח. התוצאה תהיה יותר חילול שבת ויותר הקצנה".

ח"כ מיקי לוי, גם הוא מ'יש עתיד', אמר: "המסכה שוב הוסרה מעל פניה של הקואליציה הזו – קואליציית השבת שפוגעת בסטווס קוו ובציבור. חנויות הנוחות בתחנות הדלק – אינן במרכזי ערים, אינן פוגעות בשומרי השבת ובמסורת ורובן נמצאות על דרכים ראשיות, בעיקר בפריפריה הדרומית והצפונית. קואליציית השבת ממשיכה לדרוס את הציבור ולייצר פה ישראל אחרת – חרדית, אנטי ליברלית ודורסנית. למי מפריע שאנשים שעבדו כל השבוע ורוצים לטייל בשבת עוצרים בדרך לשתות קפה ולקנות כריך?זהו לא פחות מחטף ושוד לאור היום. הנחיתי את הצוות שלי לכתוב לחוק האיום הזה הסתייגויות רבות ואני מתכוון להוביל מערכת פיליבסטר ארוכה לעצירת החוק האיום הזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.