יש עתיד לא עוצרים: "נפרק את המפלגות החרדיות"

לאחר שישראל ביתנו מובילה את יוזמת חוק המשילות, "יש עתיד" מגישה היום (שני) את הצעת החוק משלה לשינוי שיטת הממשל,  שיביא לפירוק המפלגות החרדיות, זאת בתגובה ל"חוק המשילות" של ישראל ביתנו.

ח"כ רונן הופמן, עומד מאחורי ההצעה שגורסת כי לא תוגבל אפשרות האופוזיציה להגיש הצעת אי-אמון, כפי שכבר הציע ליברמן בהצעת החוק המקורית.

 עוד בהצעת החוק  אחוז החסימה יוכפל ל-4% מה שיפרק לגורמים את מפלגת "יהדות התורה" וימנע ממנה להכנס לכנסת הבאה. מספר השרים בממשלה יוגבל ל-18 בלבד ויותרו ארבעה סגני שרים. בנוסף, לא יהיו שרים ללא תיק וכל שר יהיה אחראי על תיק אחד בלבד.

 עוד מציע  הופמן כי הסכמי העודפים יורחבו לכמה מפלגות שימזער את איבוד הקולות כפי שהיה במערכת הבחירות הנוכחית .

"הצעת החוק שלנו היא מידתית ומייצגת איזון בין העקרונות השונים החשובים לרציפות שלטונית וחיזוק הדמוקרטיה הישראלית", כךכתב ח"כ הופמן בהסבר להצעת החוק. "יכולתה של האופוזיציה לבקר את הממשלה ולהגיש הצעות אי אמון נשמרת, ובו בזמן אנו עומדים על עקרון הרציפות השלטונית הנחוץ כל כך".

 "הצעת החוק מנסה ליצור איזון יותר בריא בין היכולת של האופוזיציה לקיים תהליכים של ביקורת בונה, לבין הצורך ברציפות שליטונית ושלטון מתפקד", אמר יאיר לפיד. "אלה העקרונות. הממשלה הזו היא של 22 שרים במקום ממשלת הענק שהיתה קודם והכנסנו להסכם הקואליציוני שבממשלה הבאה יהיו 18 שרים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יהדות התורה קיבלה 5.16% מהקולות, רחוקים מלהתרסק בעקבות חוק כזה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הרבה יותר פשוט – שיחוקק חוק שחרדים לא יוכלו להצביע.
  אנטישמי !!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב