'יש עתיד' עתרה לבג"ץ כנגד חוק הגיוס המתוקן

פחות מ-24 שעות לאחר העברת חוק הגיוס מפלגת יש עתיד החליטה לעתור לבג"צ נגד תיקון חוק הגיוס הלילה (שלישי) במליאת הכנסת. {לאחר המפלה בכנסת}

יממה לאחר העברת חוק הגיוס המתוקן שמחק בתום דיון לילי את ההישג הגדול של מפלגת 'יש עתיד', גיוס בני הישיבות, המפלגה האנטי דתית החליטה לעתור לבג"צ נגד תיקון חוק הגיוס הלילה (שלישי) במליאת הכנסת.

בפנייתם לבית המשפט כותבים העותרים כי השינוי בחוק נעשה "משיקולים פוליטיים צרים, בניגוד גמור ומפורש להלכות שיצאו מלפני בית משפט זה, תוך רמיסה ופגיעה בזכות לשוויון".

ב'יש עתיד' אומרים כי בג"ץ פסל בעבר את חוק טל כיוון שאינו היה חוקתי, וכי תיקון החוק הלילה לא יעבור את מבחן בג"ץ ורק יעודד פילוג ושסע בחברה הישראלית.

 

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד אמר כי "ממשלת ישראל בגדה הלילה בחיילי צה"ל ובמשרתי המילואים כשביטלה את חוק השוויון בנטל . במו ידיהם אמרו שר הביטחון וראש הממשלה לחיילי צה"ל שהפוליטיקה חזקה יותר מאחדות העם היהודי ושאין שוויון בנין הילדים של כולנו.

 

"הגשנו היום עתירה לבג"ץ מפני שאי אפשר לעבור בשתיקה על כך שהממשלה הצינית הזאת, ביטלה אתמול, ללא היסוס את אחד העקרונות הבסיסיים של הדמוקרטיה הישראלית על פיו כולם שווים בפני החוק, ולכולם יש את אותן זכויות ואותם חובות. זו פשיטת רגל מוסרית ואנחנו נלחם בכך".

 

לדברי לפיד, "ביטול החוק שעבר אתמול בכנסת לא יעבור את מבחן בג"ץ ורק יעודד פילוג ושסע בחברה הישראלית. בתקופה של מצב ביטחוני קשה, כאשר כוחות הביטחון מתמודדים מול גל טרור מתועב – דווקא בזמן הזה ממשלת ישראל מבטלת את חוק השוויון בנטל. יד אחת שולחת את טובי בנינו להגן על חיינו והיד השנייה בוגדת בעקרון הבסיסי ביותר של שירות חובה לכולם. זה בלתי נסלח ואנחנו נמשיך להלחם בזה גם בערכאות המשפטיות"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.