"יש שמומחיותם לפלג את הכוח הדתי בירושלים"

חבר מועצת העיר ירושלים, אריה קינג טוען כי יש בלשכת ראש העיר ברקת אנשים שהמומחיות שלהם היא בפילוג הכוח הדתי בעיר ולכן הנציגים החרדים בעירייה אינם נאבקים מספיק נגד חילולי השבת בעיר. {מהרסייך ומחריביך}

לא רק בין חברי המועצה החרדים בירושלים יש מי שמאשים את יועצו החרדי של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בכך שהוא מסייע לברקת בהשתקת הפעילות החרדית נגד חילולי השבת ההולכים ומתרבים בעיר, אלא גם חבר מועצת העיר אריה קינג, הנלחם יותר מכולם למען השבת אומר זאת היום, ובקולו הוא.

בראיון לערוץ 7 אמר קינג: "בלשכת ראש העיר יש מי שהמומחיות שלהם היא לפצל את הכוח הדתי בעירייה, ולצערי אותם אנשים עושים את עבודתם די טוב ופעם אחר פעם למרות התחושה שהנה נוכל ללמד לקח הם מצליחים איכשהו לפצל את הכוח הדתי. אני מקווה שמחר זה לא יקרה".

הראיון איתו נערך לאחר ששלח מכתב חריף לחבריו החרדים והדתיים במועצת עיריית ירושלים, בה קובע חבר סיעת 'ירושלים מאוחדת' במועצה, אריה קינג, כי תמורת כיבודים ומענקים שונים מעדיפים חברי מועצה חרדיים להעלים עין מהפרות חוזרות ונשנות של הסטטוס קוו בעיר בענייני חילולי השבת שבה.

לדבריו, "אנחנו שומעים על יותר מדי מקרים של הפרת הסטטוס קוו בירושלים, וכשיש לנו כחברי הנהלה בירושלים יכולת להעניש תקציבית ופוליטית את המפרים נחשף בפנינו שראש העיר מפעיל את קשריו ולחציו, ועבור כיבודים ותקציבים אנחנו נשארים לבד במאבק על השבת".

קינג מציין כי מחר צפויה להתכנס ועדת כספים ולקראת כינוס זה שיגר את מכתבו בו הוא מבקש מחברי המועצה האחרים לחבור אליו ולהצביע נגד תקצובם של אותם ארגונים מחללי שבת. "אני לא לבד. איתי ישנם עוד אנשים במועצת ירושלים, אבל אנחנו לא הרוב".

הוא סיפר בראיון כי "הכותרת של המכתב לחברי המועצה הוא 'מדברים פקה פקה' כי הם גם את המעט לא עושים. המעט הוא להצביע בועדת הכספים נגד, אבל גם את הרמת היד נגד העברת הכספים לגופים מחללי שבת הם לא עושים. אני מבקש מהם להצטרף ולהצביע נגד אותם גופים העירוניים".

 

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.