יתד תוקף: "נוער הגבעות הרבני"

עורך יתד נאמן, ישראל פרידמן, מפרסם הבוקר טור חריף נגד הרבנים שעומדים מאחורי הקמת מערך הגיור האלטרנטיבי

בעקבות הקמת בית הדין האלטרנטיבי לגיור הביטאון הליטאי 'יתד נאמן'  תוקף את בית הדין בראשות הרב נחום רבינוביץ ודוד סתיו.

תחת הכותרת  "נוער הגבעות הרבני". כותב עורך יתד נאמן ישראל פרידמן טור חריף שבו נכתבף "'נוער הגבעות הרבני' של הציבור הד"ל, החליט לעשות מעשה, הם האמינו שיצליחו להעביר את חוק הגיור שעבר בינתיים לפח האשפה של ההיסטוריה, מבלי שהצליח להרוס את העם היהודי".

"זה לא מה שקרה. אבל 'נוער הגבעות הרבני' של הציבור הד"ל, החליט שאין דין ואין דיין. גם אם מדינת ישראל החליטה שעל פי חוק, הרבנות הראשית היא שאחראית על ענייני הדת, אם הם לא הצליחו להשתלט על מוסד הרבנות אז מותר להשמיץ אותה ולהקים מערכי גיור אלטרנטיביים – העיקר שיהיה כמו שהם החליטו.

"אם הם רוצים רפורמה בגיור ומפריעים להם, אז הולכים בכוח. אם אין חוק גיור, אז יעשו ניתוח מעקפים פרוביזורי, כדי שיזרים דם זר ללב העם".

"האמת, איש אינו חושד בהם שמדובר בדאגה לגרים", כותב פרידמן . "מי שדואג לגרים לא מגייר אותם בגיור אנרכיסטי פורע הלכה ולהבדיל גם חוק, גיור שלא יוכר ע"י המדינה ובוודאי לא ע"י בתי דין רציניים ברחבי קהילות ישראל בחו"ל ויש בו אונאת הגר.

"מי שדואג לגרים, אינו מבצע תהליך כל כך פנימי וכל כך אישי ועמוק, באופן מתוקשר ומתגרה, לעיני מצלמות העיתונות. מדובר בשאיפות אישיות שלא התממשו, וכל הדרכים כשרות להשגת המטרה. וכש'נוער הגבעות הרבני' מחליט להתפרע, אין מי שיעצור אותו. גם אם מדובר במרד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.