'יתד': "כץ רצח את הסטטוס קוו והשבת"

ביטאון 'דגל התורה' מכוון הבוקר את החיצים לעבר שר התחבורה ישראל כץ, ח"כ גפני: "מוחים בכל תוקף על התנהלותו של שר התחבורה אשר מנצל את יום השבת, כמו גם את נוסעי הרכבת, במאבק פוליטי אישי נגד ראש הממשלה" {מתקפה}

חילול שבת עצום נמנע בשבת האחרונה, בהתערבותו הישירה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר ביטל את הוראתו של שר התחבורה ישראל כץ, לרכבת ישראל, לבצע עבודות תשתית בשבת בדרך השלום בתל אביב ובמקומות נוספים, על-ידי מאות עובדים ובהיקפים חסרי תקדים שלא היו כמותם על-ידי חברה ממשלתית. בעקבות הנחיית רה"מ, בוטלו כל העבודות בשבת, וכך נשמרה קדושת השבת בריש גלי.

חברי הכנסת החרדים שיבחו את פעולתו החשובה של רה"מ נתניהו, ומנגד מתחו ביקורת חריפה על השר ישראל כץ, אשר מלבד הוראותיו לבצע עבודות תוך חילולי שבת בפרהסיה, לאחר שראה"מ דחה את ביצוען, הוא הורה לבצע את העבודות אמש, במוצאי שבת והיום, יום ראשון, שזהו זמן שיא של נוסעים ברכבת, על מנת לגרום לשיבושים קשים בנסיעה, ולהביא בכך להכפשת רה"מ שהוא יריבו הפוליטי, ולמערכת הסתה חמורה ומשומנת ביותר כלפי הציבור החרדי.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, אמר ל"יתד נאמן", כי "דובר על כך שלא יפרקו את מסילת הברזל המרכזית בהרצליה ביום שישי, אך הדבר נעשה במכוון כדי לגרום לאנדרלמוסיה ביום ראשון כאשר יש את מספר השיא של נוסעים ברכבת, וזאת במקום לעשות את העבודה בלילה או באמצע השבוע כשיש הפחתה במספר הנוסעים. לצערנו, הכל נעשה על מנת לפגוע בראש הממשלה באמצעות חילול שבת קודש. אנחנו מחזקים את ידיו של ראש הממשלה על עמידתו הנחרצת למען שמירת השבת ומוחים בכל תוקף על התנהלותו של שר התחבורה אשר מנצל את יום השבת, כמו גם את נוסעי הרכבת, במאבק פוליטי אישי נגד ראש הממשלה. צריך לשבח מאוד את רה"מ נתניהו, אשר לא התפתה ללכת אחרי הגימיקים הזולים והתנהל באופן ממלכתי. ציבור שומר השבת ושומר המסורת מוקיר טובה על ההתנהלות שלו".

גפני. צילום: פלאש 90
גפני. צילום: פלאש 90

יחד עם זאת מותח גפני ביקורת קשה על שר התחבורה: "כעת יצא המרצע מן השק, על כך שישראל כץ, נתן הוראה לבצע את העבודות במוצאי שב"ק וביום ראשון, בהם יש מספר שיא של נוסעים ברכבות, ולא דחה את ביצוע העבודות לאמצע השבוע בשעות הלילה, שאז יש מעט נוסעים. התנהלות חמורה זו מוכיחה כי לא פיקוח נפש עומד לנגד עיניו ולא טובת הרכבת עומדת לנגד עיניו, אלא, רק המערכת הפוליטית שיש בינו לבין רה"מ והרצון לנקום בו על מה שעשה לו בליכוד. הוא עשה זאת בכוונה ואת כל מערכת ההסתה המתנהלת כעת נגד הציבור החרדי הוא יכול לזקוף ל'זכותו'. ישראל כץ, עשה זאת ללא סיבה וללא כל צורך וחבל מאוד".

ח"כ אורי מקלב, אמר אמש ל"יתד נאמן", כי "יש להוקיר טובה לראה"מ וצוות משרדו, על הפעילות הרבה שנעשתה ממש עד כניסת שבת כדי למנוע את כל העבודות בשבת. אנו יודעים שזה לא היה דבר קל וחושבים שזו פעולה חשובה ביותר. אנו מוקירים טובה למי שפעל במערכה על שמירת השבת, כאשר ברגע האחרון הייתה מניעה של חילולי שבת כה גדולים. העבודות שתוכננו להיערך בשבת היו חסרי תקדים וגם מניעתן הייתה ללא תקדים.

"מנגד", מוסיף מקלב, "אי אפשר להתעלם מכך שישנה פעילות פנים 'ליכוד', אשר עשתה הכל כדי שהמהלך הזה לא יצלח וכן יבוצע חילול שבת המוני. כואב מאוד שחלק מהממשלה הזו כולל אנשים המציגים עצמם כאנשי מסורת ומתברר שהכל מן השפה ולחוץ, הכל לצרכים פוליטיים. לפתע הם מוכנים למכור את השבת, עבור מאבק פוליטי. מתברר יותר ויותר מה שזיהינו בתחילת הדרך שהן אכן העובדות: שר התחבורה כץ, פעל לצרכים פוליטיים שלו, והוא נקט בדרך בלתי נסלחת, קלוקלת, מבישה ובוגדנית. גם נגד השבת וגם בהפעלת מערכת הסתה חמורה נגד הציבור החרדי.

הוא לקח את ההסתה נגד הציבור החרדי ככדור משחק לתוך מערכת היחסים הקלוקלת בתוך מפלגת השלטון".

ח"כ מקלב, אף פונה לכל המסיתים למיניהם ומציע להם להגיע לתחנה המרכזית ולבדוק כמה אנשים שומרי שבת ומסורת ישנם מבין כלל הנוסעים, המעדיפים את קדושת השבת ושמירתה מפני חילולה. "הם הרבה יותר מאותם אלה הנמצאים בצפון ת"א שיצאו לפתע מחוריהם והחלו לדבר 'בשם' נוסעי הרכבת, ללא בדל אמת עובדתית".

"זו גם שעת המבחן של יתר שרי הליכוד המציינים תמיד כי הם שומרי מסורת. עדיין לא שמעתי אותם יוצאים נגד פעולותיו החמורות של השר כץ ואני מצפה מהם שיוקיעו את כל פעולותיו של השר כץ בעניין החמור הזה של שמירת שבת קדשנו שכמעט והייתה למרמס, חלילה".

שר הבריאות ח״כ יעקב ליצמן הביע סיפוק רב ממניעת חילולי שבת שהיו עלולות להיווצר בתוצאה מהעבודות הרכבת בשבת. בדבריו שיבח את החלטת ראה"מ נתניהו שהובילו לכך. "שבת קודש מהווה ערך עליון, עליו לא נוכל להתפשר וכי הודות לשיתוף הפעולה בין כלל הנציגות החרדית והדתית נוכל גם בהמשך למנוע כל פגיעה בה, כפי שרוב מוחלט של אזרחי ישראל דורשים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.