חילולי השבת: 'יתד' מתעלם – המודיע והמבשר: "דורשים לשמור את השבת"

ביומונים החסידים דווח בהרחבה על חילולי השבת שנערכו ברכבת ישראל בעיצומה של השבת, "למרות צמצום העבודות שבוצעו בשבת האחרונה ברכבת ישראל, בוצעו עבודות תשתית שונות". יתד מתעלם.

"בעיצומה של השבת האחרונה ביצעה רכבת ישראל עבודות תשתית", זעקה כותרת משנה בהמבשר שבישרה לקוראי היומון החסידי כי למרות צמצום העבודות שבוצעו בשבת האחרונה ברכבת ישראל, בוצעו עבודות תשתית שונות.

גם ב'המודיע' הוותיק פורסמה ידיעה על חילול  השבת תוך דגש על קריאת הח"כים לעמוד בסטטוס קוו, בעוד יתד נאמן הלוחמני בהכוונתו של מרן הגראי"ל שטיינמן בחר להתעלם מחילולי השבת, וזאת לאור החשש מהסתה שבעיקר משתלמת לרודפי הדת.

בהמבשר דווח כי במפלגות החרדיות מדגישים שוב את הדרישה לשמור על הסטסוס־קוו בשבת, זאת לאחר שעפ"י המידע שנמסר, למרות צמצום העבודות שבוצעו בשבת האחרונה ברכבת ישראל, בוצעו עבודות תשתית שונות למרות שניתן היה לבצע את העבודות בימי חול.

במפלגות החרדיות הבהירו אמש כי למרות שבאופן רשמי, בעקבות הוראתו של שר העבודה חיים כץ, צומצמו מספר העבודות שבצעה רכבת ישראל

|"בשבת האחרונה, עדיין כל עבודה שנעשית בשבת היא הפרה של הסטוס־קוו ומהווה פגיעה קשה בכבודה של שבת המלכה וברגשותיהם של מיליוני יהודי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.