יתד נאמן במתקפה על נתניהו: "התנהג כיהודי"

העיתונים החרדים יוצאים במתקפה חריפה כנגד החלטת בג"ץ וראש הממשלה נתניהו שמחבק את הרפורמים. בהמודיע נכתב בכותרת, "זעזוע עמוק על החלטת בג"ץ" יתד בחר לתקוף באופן אישי את נתניהו.

העיתונים החרדים יוצאים במתקפה חריפה כנגד החלטת בג"ץ וראש הממשלה נתניהו שמחבק את הרפורמים.

בהמודיע נכתב בכותרת, "זעזוע עמוק על החלטת בג"ץ", ואילו הכותרת של 'יתד נאמן', "פרובוקציה רפורמית מול רחבת הכותל", המבשר בחר ב"זעם ותדהמה".

במאמר המערכת  של יתד נאמן תוקף העורך הראשי את נתניהו לאחר שהעניק חיבוק לרפורמים וקרא לו להתנהג כ"יהודי", כן מר נתניהו כל יהודי יכול להתפלל בכותל, אבל יש יהודים רשעים, העם היהודי, והעם הישראלי.

בהודעה שהוציא ראש הממשלה נכתב: "יש כאלה שהיו מעדיפים לחלק את עמנו ואף להכריז שיהודים אחרים הם רשעים או שאינם יהודים כלל. עלינו לדחות את הדברים והמעשים הלא ראויים הללו", אמר נתניהו.

מאות רפורמים גברים ונשים השתתפו בתפילת התנועות הרפורמית והקונסרבטיבית היום ברחבת הכותל המערבי. זאת, לאחר שבג"ץ דחה עתירה שביקשה למנוע את קיומה. המשטרה לא התערבה למנוע את העימותים שהתפתחו במקום לאחר שעשרות חרדים, דתיים ושומרי מסורת הפריעו למהלך התפילה בשירה מלווה בשריקות וקריאות בגנות המתפללים המתריסים.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לתפילת הרפורמים בהודעה מחבקת: "בשעה שאנחנו ממשיכים במאמצינו להגיע לפתרון שיאפשר לכל יהודי להרגיש בבית בכותל המערבי, יש כאלה שהיו מעדיפים לחלק את עמנו ואף להכריז שיהודים אחרים הם רשעים או שאינם יהודים כלל. עלינו לדחות את הדברים והמעשים הלא ראויים הללו", אמר נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.