'יתד' על גליק: "מסוכן השקפתו הרסנית"(וידאו)

עיתון 'יתד נאמן' יוצא הבוקר במתקפה חריפה נגד הח"כ הנכנס יהודה גליק הידוע בפעילותו למען העליה להר הבית ומנגד התבטא בעד 'נשות הכותל' והרפורמים: "האיש בעל השקפת העולם המעוותת הזאת, עומד לקבל במה ציבורית נכבדה, הוא אדם מסוכן". {"אם הבעל הוא האלוהים לכו אחריו"}

עיתון 'יתד נאמן' יוצא הבוקר במתקפה חריפה נגד הח"כ הנכנס יהודה גליק הידוע בפעילותו למען העליה להר הבית ומנגד התבטא בעד 'נשות הכותל' והרפורמים: "האיש בעל השקפת העולם המעוותת הזאת, עומד לקבל במה ציבורית נכבדה, הוא אדם מסוכן".

במאמר שפרסם הרב יצחק רוט, פותח הכותב בפרגון על חייו האישיים של גליק לפני שיוצא למתקפה: "לא נעסוק, כמובן, באיש עצמו, שהוא כך אומרים, אדם נחמד, חביב ונעים הליכות, המגדל משפחה גדולה ובהם גם ילדי אומנה, אלא בהשקפת עולמו המסוכנת, ההרסנית, אותה בוודאי ישמיע בכהונתו הנוכחית. סביר להניח שהוא לא יקבל במה בתקשורת החרדית הנאמנה לגדולי ישראל, בשל דעותיו הפסולות והשקפת עולמו, אבל לצערנו יש ציבור במחנה החרדי, החשוף לכלי תקשורת אחרים, הנותנים לו להשמיע את דברו בקול וברמה, כמעט בלי סייגים. הפעילות המרכזית של גליק היא נושא העלייה להר הבית, כאשר הוא עומד בראש ארגון בשם "הקרן למורשת הר הבית", ומנהל מאבק עיקש ומתמשך לאפשר ליהודים לעלות להר ואף להתפלל עליו, רחמנא ליצלן"

"עם יהודה גליק עשה "יתד נאמן" היכרות לפני מספר שנים, כאשר "מכון המקדש" בראשות הרב אריאל, הגיש תביעת נזיקין נגד העיתון, בגין מאמר שפורסם נגד המכון. הדיון התנהל בפני בית דינו של מרן הגר"נ קרליץ שליט"א, כאשר גליק משמש כדוברו של הרב אריאל ומייצג את עמדותיו. נושא המאמר עליו נתבע העיתון בפני בית הדין, היה ידיעה שפורסמה ולפיה כאשר הגיע מרן רבינו הגרי"ש אלישיב זצוק"ל אל הכותל המערבי למחרת חג השבועות, הוא נפגש עם רב הכותל וביקש ממנו להציב שילוט ראוי בדרך העולה לשער המוגרבים המתריע בפני האיסור החמור של עלייה להר הבית".

"ידיעה זו החרידה את אנשי "מכון המקדש", שנטלו על עצמם את המונופול על בית המקדש, והעומד בראש המכון, בראיון שנתן לאחד מערוצי התקשורת הלאומניים, התנפל בשצף קצף נגד כל מתנגדי העלייה להר, שהם כידוע רוב מניין ובניין של גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחטו"א, מכל החוגים ומכל גווני הקשת הדתית. טען אז הרב אריאל, כי "המגמה המשתקפת באה להנציח את הגלות ולתת את ההר לידי הערבים", ולא נחה דעתו עד שקבע כי הבקשה למנוע מיהודים לעלות להר "זהו המחדל החמור ביותר שנעשה בעם ישראל ובארץ ישראל מאז חורבן בית שני, ואין בושה וכלימה יותר גדולה לתורת ישראל, לארץ ישראל, למקדש, מאשר העובדה הזאת".

(גליק מחבק השבוע את הרפורמים בראיון לערוץ הכנסת)

"ההתבטאויות החריפות הללו נגד מרנן ורבנן גדולי התורה, שקבעו כי יש איסור כרת בעלייה להר, ואסרו אותה לחלוטין, הביאו את "יתד נאמן" בהוראת רבני הוועדה הרוחנית, לפרסם מאמר נוקב וחריף נגד דרכו של המכון, שבסידור התפילה שהוציא כתוב בין השאר, כי אמירת "נחם" בתשעה באב היא בבחינת "דובר שקרים לפני המקום".

"כאמור, מי שהגיע לייצג את "מכון המקדש" בפני בית הדין המכובד שבראשו ישב מרן הגר"נ קרליץ שליט"א עצמו, היה יהודה גליק. בדבריו ניסה להצדיק את פרסומי המכון ואת דברי העומד בראשו נגד כל גדולי התורה, והצליח באופן חריג להוציא מגדרו את מרן שליט"א, שנזף בו במהלך הדיון באופן החריף ביותר, בשל דבריו החמורים".

"אבל מי שסובר כי מדובר באדם בעל מזג סוער, הנוהג לתקוף את כל מי שלדעתו חורג מדרך ההשקפה שלו, יגלה כי אין הדבר כך. דווקא מדובר באדם מתון ופייסני, אוהב הבריות, שאמנם הוא מצדיק את האמירה שגדולי ישראל גורמים "בושה וכלימה" רח"ל, אבל לעומתם – להבדיל בין טהור לטמא – היחס לרפורמים צריך להיות מתחשב. בראיון לכלי תקשורת "חרדי" אמר גליק, כי "לא צריך להחרים את הרפורמים ולא היה מזיק אם הרבנים הראשיים היו נפגשים איתם. הרפורמים הם יהודים  ומגיע להם זכויות אדם כיהודים". אמנם הוא מסכים שהגוף הרשמי האמון על נושא ההלכה במדינת ישראל, צריך להיות הרבנות הראשית, אבל "גם הרבנות צריכה להתחשב בכלל הציבור בתוך גבולות ההלכה". ואם לא די בכך "צריך לשלב את הרפורמים בהתאם לכוחם באוכלוסייה בישראל, והתנועה הרפורמית צריכה ייצוג גדול יותר במדינת ישראל". באשר לשאלה אם לדעתו "רב" רפורמי יכול לערוך חופה, קבע גליק שבכלל לא ברור לו מדוע צריכים רבנים לערוך חתונות, כי "הרי אין לרב שום תפקיד על פי ההלכה בחופה"…

"לא נזדקק לדברי ההבל הללו, כי הרי לכל ידוע ש"כל מי שאינו יודע בטיב גיטין וקידושין לא יהיה לו עסק עמהם" (מסכת קידושין ו.), אלא רק לעובדה המצערת, כי האיש בעל השקפת העולם המעוותת הזאת, עומד לקבל במה ציבורית נכבדה, בשל התפקיד החדש אליו הוא נכנס. להוותנו, יש בשולי השוליים של המחנה אנשים הנראים כ"חרדים" הרומסים ברגל גאווה את פסק ההלכה הברור והנחרץ האוסר על עלייה להר-הבית. התעמולה ההרסנית של אותם גורמים, שומרי מצוות במראם, בעד העלייה למקום המקדש, מחייבת לחשוף את דמותם של התועמלנים. מי שרואה בחבורת הליצנים הורסי היהדות בכל העולם, משום גורם שיש לשלב אותם במדינת ישראל וקורא לרבנים הראשיים להיפגש איתם, הוא אדם מסוכן, שעל השקפת עולמו המעוותת כבר קרא אליהו הנביא את קריאתו המפורסמת לעם ישראל: "אם הבעל הוא האלוהים לכו אחריו"…

"רווח אחד יש מכל הסיפור הזה, לפחות רווח אישי של יהודה גליק בעצמו: על פי הוראת ראש הממשלה, אסור לחברי הכנסת לעלות להר הבית. אז לפחות בתקופה הקרובה, כל עוד יכהן גליק בתפקידו כחבר כנסת, הוא יימנע מלעלות להר ולהיכשל באיסור כרת, וגם זה משהו"…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.