'יתד' תוקף את 'נצח יהודה': "חוצפה שערורייתית – מי שמתגייס הוא סוג ג"

כמה שווה חייל חרדי בשוק? סרטון ההסברה של 'נצח יהודה' ממשיך לעורר סערה. הבוקר מצטרף העיתון 'יתד נאמן' לביקורות ותוקף: "מי שמתגייס הוא סוג ג', ובשידוכים הוא מתאים למי שמתאימה לו. לעג לרש! המובחרים הם לומדי התורה בבתי המדרשות, זו חוצפה שערורייתית בניסיון להסית ולהדיח"

כמה שווה חייל חרדי בשוק? סרטון ההסברה של 'נצח יהודה' מעורר סערה. הבוקר עיתון 'יתד נאמן' במתקפה: "מי שמתגייס הוא סוג ג', המובחרים הם לומדי התורה בבתי המדרשות".

בסרטון חדש שפרסם משרד הביטחון, שנועד לעודד גיוס חרדים, נראה אב מגיע לשדכן על מנת למצוא זיווג לבתו. השדכן לא היסס ופתח מיד חדר ובו מוצגים צעירים חרדים – שידוכים פוטנציאלים – כבובות ראווה.

בעיתון 'יתד נאמן' יצאו הבוקר במאמר מערכת חריף נגד הסרטון המבזה: "זה קרה גם בישראל! האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון הפיק סרטון ירוד במטרה לשכנע בחורים חרדים להתגייס לשירות צבאי בגדוד "נצח יהודה".

ביקורת מוצדקת? צפו ושפטו בעצמכם

סרטון חדש.גוד!

‎Posted by ‎הראש ישיבה‎ on‎ שבת 6 פברואר 2016

"בסרטון נראה אב בעל חזות חרדית שמחפש שידוך לבתו. השדכן מציג בפני האב ארבעה מועמדים שניצבים בחלון ראווה: האחד הוא איש שיווק של טלפונים ניידים, הבא אחריו הוא זבן בחנות נעליים, השלישי סיים למודי משפטים – ושלושת אלה נדחים ע"י האב שבוחר במועמד הרביעי: "עילוי שבעילויים, מובחר שבמובחרים, בוגר המסלול החרדי הצבאי של 'נצח יהודה', התקבל לאקדמיה, רכש השכלה והוא מקפיד על קלה כבחמורה, א גרויסער מתמיד… הוא פייטר אמיתי והוא גם יפרנס טוב טוב טוב. חתן סוג א'… האתרוג", כך מתוך תמליל סרט התעמולה המחריד של משרד הביטחון".

"מלבד החוצפה השערורייתית שיש בניסיון הנואל להסית ולהדיח, מעבר לתיעוב המכוער שיש בניסיון לכבוש את המלכה עימי בבית, מדובר ביוזמה נחותה שהיא ממש לעג לאינטליגנציה. אומנם גורמים בצבא ובמשרד הביטחון מתנערים מהיוזמה וזאת רק כי הם מבינים שסרטון כזה משיג מבחינתם את ההיפך – ולכן תודתנו על פרסומו".

"כל דרדק בציבור החרדי יודע, שהמובחרים שבמובחרים הם אלה חובשים את ספסלי בית המדרש. זו שאיפה של כל הורה, ועל השאיפה הזו מתחנך כל ילד משחר ילדותו. כל שווער מוכן לעשות כל ביכולתו ואף מעבר לכך, כדי לקבל לתוך ביתו צורב אמיתי ולהשיא את בתו עם בן תורה שממית עצמו באוהל, בהתמדה, ביגיעת התורה ובסיתות המידות".

"גם אלה שנאלצו לעזוב את הסטנדר עקב אילוצי החיים, גם אלה שנאלצו להיפרד מהסטנדר הישיבתי עקב אילוצי הפרנסה, שואפים שבניהם יהיו לומדי תורה – בפירוש לא כמוהם – אלא שיזכו לשקע את עצמם בעולמה של תורה כל ימי חייהם. כל אדם חרדי יודע שמי שהגיע למסגרות הצבא, הוא עלה שנשר בשלכת התקופה, ולא "מובחר שבמובחר".

"כמו בקוריאה, יתכן שיש לו פרנסה מצויינת, אבל הוא סוג ג'! הוא בפירוש נחות יותר, חשוב פחות – כפי שכל "בעל בית" שלא זכה ל"שבתי בבית ד' כל ימי חיי" יודע להסביר. מי שיתגייס למסגרות של "נצח יהודה" מבין היטב שבסופו של דבר מי שמגיע להגן על הסודות של פיונגיאנג איננו מובחר שבמובחר – גם אם הוא "מפרנס טוב טוב טוב", וגם אם התעמולה שקוראת לו ליפול ברשת הצפופה והמסוכנת מספרת באירוניה ובהומור תפל שהוא יהיה מבוקש בשידוכים. הוא יודע היטב שעל פי ההגדרה הקוריאנית הוא "סוג ג'" – ובשידוכים הוא מתאים למי שמתאימה לו. לעג לרש!".

"אם משרד הביטחון מאפשר לאנשיו לבצע פעולות מיסיון מהסוג הזה, בל יופתע לראות שהדברים מעוררים בציבור החרדי גיחוך ובעיקר ריאקציה – וטוב שכך. אם במקום לעסוק בביטחון, המשרד מנסה לשנות את תדמיתם של מגוייסי קים ג'ונג און החרדים והופך למשרד שידוכים ולשכת עבודה, אל יופתע כאשר הציבור התורתי לא רק מפאר את לומדי התורה שמחזיקים את העולם בתורתם, נושא אותם על כפיים ומעלה אותם על נס – כראוי להם, דואג למניעת טשטוש ועיוות, ודוחה בחיוך, בגיחוך ובשאט נפש את כל מה שמאיים על לימודם ותומתם"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.