יתרונות הנמכת תקרה בעזרת גבס

כמעט קשה למצוא דירה או משרד מודרני ללא שילוב של תקרת גבס. הגבס תופס יותר ויותר תאוצה כחלק עיקרי מהסגנון ועיצוב הפנים ונחשב כאמצעי אידאלי הנותן פתרונות רבים לצרכים מגוונים ולכן מקול לראות שימוש בתקרות גבס שונות במוסדות ציבוריים, משרדים, מפעלים, בתים פרטיים, חנויות ובמתחמים רבים. הנמכת תקרה בעזרת גבס זה הפתרון המומלץ ביותר למי המחפש להנמיך את התקרה – הרבה יותר זול ונקי מאשר עבודת טיח ולבנים והרבה יותר מהיר וזמין.

היתרונות הבולטים של הנמכת תקרה בעזרת גבס

קיימים יתרונות רבים אולם הבולטים ביניהם והסיבות העיקריות שאנשים בוחרים להשתמש בפתרון נפוץ זה הן ראשית כל, מחירים אטרקטיביים וזולים באופן משמעותי משאר הפתרונות המוצעים (לבנים, עץ וכו). המחיר הזול של הגבס מאפשר קבלת הצעות מחירם זולים משמעותית כך שעיקר ההוצאה היא בהתאם למקצועיות של אותו אדם או חבר המבצעים את ההתקנה. כמובן שהמחירים משתנים ובהתאם לגודל הפרויקט הנדרש אבל הם עדיין בהחלט אטרקטיביים יותר. יתרון נוסף הוא מהירות היישום – מדובר על ימים בודדים בכמעט חוסר לכלוך ואבק (שוב, תלוי באיכות המתקין) וזה קריטי בין אם ההתקנה היא בבית או במשרד כדי לאפשר חזרה לגרת היום יום מבלי לגרום לזעזוע כלשהו – חשוב לציין שסוג ההתקנה של ההנמכה ובחירת צורת הגבס משפיעים על הזמן והלכלוך. והיתרון השלישי והחשוב: הבטיחות! תקנת הגבס היא פשוטה וקיימות שיטות מקובלות המבטיחות את חוזקת העבודה – ללא קשר לסוג התקרה המבוקשת, בנוסף, הגבס , יחסית, לא כבד כך שאין סכנה בטיחותית לחיים. מעבר לפן של המשקל קיים הפן של הבריאות – חשבו לדעת שגבס הוא חומר גלם טבעי שאינו מסוכן לבריאות.

סוגי הנמכות תקרה בעזרת גבס

מאוד חשוב לדעת ולאפיין את הייעוד לשמו מתבקשת ההנמכה מאחר וישנו מענה מגוון רב הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינה דקורטיבית. כדי לא להתבלבל ולהיות מרוצי מההתקנה – חשוב להבין כבר משלב התכנון כיצד רוצים שהחלל ייראה ואיזו אווירה רוצים להציג בו.

למשל, במוסדות ציבוריים רבים ובמפעלים שונים מעוניינים בעיקר בהנמכת תקרה ע"י לוחות גבס פריקים. זו הרכבה על גבי מעין רשת התלויה מהתקרה, הלוחות אינם כבדים וניתן לפרק ולהחזיר כל אריח באופן עצמאי – לרוב דרישה להנמכה שכזו מתאימה במקרה שקיימת הרבה צנרת חשמל או תשתיות אוויר ומים הדורשים התעסקות ותחזוקה שוטפת. החיסרון העיקר הוא בעלות הגבוהה יחסית של הלוחות.

קיימים שימושים רבים נוספים של הנמכת תקרה בעיקר בבתים פרטיים או משרדים מעוצבים, שם ניתן למצוא רעיונות מיודים של תקרה מעוצבת בצורות ייחודיות (אפילו צורות מעוגלות) תקרה שמורגשת כחלק בלתי נפרד מהבית – בעיקר במקרים של הימצאות מזגן מיני מרכזי ואז התקרה מסתירה את תעלות האוורור או כזו המשמשת לבידוד רעשים או תקרה מעוצבת, לרוב קבועה, כמשמשת לעיצוב פנים ויצירת תחושה ביתית ואז ניתן לבצע תאורה מוסתרת, להשקיע ולהסתיר חיווט של תאורה תלויה או חשמל, להשתמש לטובת התקנת מערכות שמע וסאונד או פשוט ליצור תחושת תחימה של אזורים.

לקבלת מידע נוסף בתחום עבודות גבס בקרו באתר הגבס שלי >>>

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.