יתרונות וחסרונות האייפון לעומת הגלקסי

התחרות הגדולה ביותר בעולם הסמארטפונים כיום היא בין החברות אפל וסמסונג, ואם להיות יותר מדויקים – בין אייפון 5 לגלקסי. שני הדגמים זוכים לפופולריות אדירה, למרות השוני העצום ביניהם. מסך קטן לעומת מסך גדול, ממשק ששם דגש על עיצוב לעומת ממשק ששם דגש על שימושיות והרשימה נמשכת עוד ועוד. הדיון בשאלה איזה דגם עדיף יכול להיות אינסופי, ולכן חשוב יותר לשאול – איזה דגם עדיף בשבילי?

הגודל קובע?
באופן מסורתי, דגמי הגלקסי גדולים יותר מדגמי האייפון. סמסונג מנסה לספק למשתמשים שלה מסך גדול ככל האפשר, מבלי להפוך את הגלקסי לטאבלט, בעוד שאפל מבינה שרוב המשתמשים לא צריכים מסך גדול אם הוא יגרום לכך שלא יוכלו להכניס את המכשיר לכיס.
גודל המכשיר משפיע כמובן גם על המשקל שלו, למרות ששני המכשירים קלים למדי וההבדל ביניהם הוא רק 18 גרם.

להסתכל גם על הקנקן
בניגוד לגלקסי, שגם הדגם החדיש ביותר שלו מגיע במארז פלסטיק שמעניק לו מראה זול ועממי, האייפון החדש מגיע במארז אלומיניום. ככל הנראה עלויות הייצור של שני המארזים זהות לחלוטין, אבל המראה המתכתי של האייפון בכל זאת מצליח לשוות לו מראה יוקרתי יותר. (כאן תוכלו להתרשם)

זיכרון פנימי וחיצוני
אייפון 5 מגיע עם זיכרון ראם של 1 GB, לעומת הגלקסי 4 שמתהדר עכשיו בזיכרון של 2 GB. לא בטוח שהמשתמש הממוצע ישים לב להבדל בביצועים, אבל משתמשים כבדים שנמצאים כל היום מול מסך הסמארטפון ומריצים מספר גדול של אפליקציות במקביל יעדיפו כנראה את הזיכרון הגדול יותר. לגלקסי יתרון נוסף מבחינת זיכרון והוא האפשרות להוסיף כרטיסי זיכרון חיצוניים לאחסון, בעוד שאם אתם הולכים על אייפון תצטרכו להחליט מראש לכמה שטח אחסון תזדקקו, מכיוון שאין שום אפשרות להוסיף לו כרטיס זיכרון חיצוני.

התאמה אישית
מכשירי האנדרואיד מצטיינים באפשרויות ההתאמה האישית שלהם, בייחוד לכל מי שממש נכנס לעניין, ויודע להתקין ROM פרטי, להשתמש באופציות ה-root ולנצל את העובדה שמערכת ההפעלה מתבססת על קוד פתוח. אם לא הבנתם שום דבר מהמשפט האחרון, כנראה שגם אתם, כמו מרבית המשתמשים של מכשירי הגלקסי, תמשיכו להשתמש בהם על פי הגדרות היצרן, ולא תנצלו את מלוא היכולות שלהם. מכשירי האייפון, לעומת זאת, אינם מאפשרים שינויים והתאמות בצורה כל כך חופשית, אבל מעריצי אפל גם יאמרו לכם שאין בכך כל צורך. היופי באייפון הוא ההתממשקות שלו עם כל המכשירים האחרים של אפל שיש ברשותכם, וכך תוכלו להתחיל לכתוב הודעת אס-אמ-אס באייפון, להיכנס הביתה ולהמשיך להקליד את אותה הודעה ישירות מהאייפד שלכם. אם התחלתם לשמוע שיר על המקבוק שלכם ואתם בדיוק צריכים לצאת מהבית – תוכלו להמשיך ולשמוע אותו מאותה נקודה באייפון שלכם.

ואחרי שהחלטנו – איפה קונים?
חברות הסלולר הגדולות עדיין מנסות לשדל אתכם לרכוש דרכן מכשירים, אבל כיום יותר ויותר לקוחות מבינים שזו האופציה הפחות משתלמת. מהצד השני ישנן מאות חנויות פרטיות שינסו לפתות אתכם במחירים משתלמים במיוחד, אבל אם תרצו לתקן את המכשיר במסגרת האחריות, תוכלו לעשות זאת אך ורק באותה חנות. האפשרות הטובה ביותר היא, כמובן, בין לבין – לקנות את המכשיר ברשת פרטית, שלא תצטרכו להתחייב לה לשום דבר מלבד מחיר המכשיר, שיש לה פריסה ארצית רחבה, כך שלא משנה איפה תהיו תוכלו להיכנס לסניף הקרוב ולקבל שירות בדיוק כמו בסניף שבו רכשתם את המכשיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.