י-ם: תלמידים יגיעו למסע חינוכי בעקבות גדולי הדורות בהר הזיתים

מיזם משותף של הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים בשיתוף המשרד לשווין חברתי

 

הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים בשיתוף המשרד לשווין חברתי בראשות השרה גילה גמליאל ואגף לחינוך חרדי בעיריית ירושלים יצאו במיזם משותף לזכות את כל תלמידי מוסדות החינוך להגיע להר הזיתים, מקום בו נטמנו גדולי ישראל בכל הדורות -תלמידי הגר"א, חכמי ספרד וגדולי עולם החסידות, ועד לגדולי ישראל מהדורות האחרונים. כידוע, הודות לתכנון והיערכות מיוחדת של כלל הגופים, הר הזיתים הינו היום מקום מאובטח ושמור בצורה הטובה ביותר ללא כל חשש חלילה.

"מטרת המסע החינוכי" אומר מנהל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ, "ללמוד על שרשרת הדורות ותולדות גדולי ישראל, ולהכיר ולחוש את הקשר הבלתי נפרד ממקור השכינה בקודש הקדשים אל רבותינו מפרשי התורה".

מועצת בתי העלמין מציעה תכנית מסע ערכי ובה תוכן רוחני מפוקח שיותאם לכל שכבת גיל אשר תפגיש את התלמידים במסע מרתק ומעניין במיוחד בהר הזיתים ובמקום מנוחתם של גדולי ישראל. במסע זה ניתן לשלב כמה אופציות מאובטחות של מסלולי הליכה וכן ביקור בכותל. התכנית החדשה כוללת מימון מלא של הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים בשיתוף המשרד לשווין חברתי ועיריית ירושלים. ומה שנדרש מוסדות החינוך, הוא לתאם מראש את התאריך, ויתואם להם מדריך מוסמך יר"ש אשר יעביר את המסע המרתק והייחודי.

מנהל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ אומר:" נפלה בחלקי הזכות לשמש בתפקיד אשר תחת אחריותו גם המקום הנשגב והגדול הר הזיתים אשר עליו דרכו אלפי שנים צדיקי ומאורי הדורות. זכיתי לשמוע דברים בדבר חשיבות ונחיצות קידום העניין מכל גדולי ראשי הישיבות והאדמו"רים שאיתם אני זוכה להתייעץ תדיר. יש לציין, כי במסגרת ההתחדשות הגדולה בחזרה של ההר, המקום בטוח ושמור לכל העולים הרבים לציונם של גדולי ישראל הטמונים בו, אנו זוכים לעסוק גם בחשיפת המסע ההיסטורי של ההר לאורך הדורות".

מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים וחבר הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים הרב יצחק הנאו מוסיף:" המגמה בחיבור אל שרשי הדורות וחשיפת ההיסטוריה היהודית מלווה ומהווה חלק מאתגרי עיריית ירושלים מאז ומתמיד. חלק היסטורי ומרכזי של ירושלים הינו הר הזיתים אשר את סגולתו וחשיבותו הרבה ראו אבותינו מדורי דורות שבחרו להיקבר אל מול מקום קודש הקדשים שיבנה בב"א".

בהנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים מבקשים להודות לכל העוזרים והמסייעים בהצלחת הפרויקט -המשרד לשווין חברתי בראשות השרה גילה גמליאל ולמנכ"ל אבי כהן, שר הדתות הרב דוד אזולאי ולמנכ"ל מר עודד פלוס, סגן ראש עיריית ירושלים הרב יוסף דייטש ולמנהל האגף לחינוך חרדי בעיריית ירושלים הרב איתמר בר עזר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.