כאוס בבני ברק: מקלב עם הממתינים במשרד הפנים

יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב: "אנחנו מקבלים תלונות על תורים ארוכים ועל לשכות שנסגרות מוקדם", הרב מקלב הפתיע את הנוכחים במקום כאשר ציטט מכתב שהגיע ללשכתו מאזרחית אשר מנסה משך מספר שבועות לחדש דרכון"

 

הועדה המשותפת לחוק הביומטרי בראשותו של ח"כ ניסן סלומיאנסקי ביקרה בלשכת רשות האוכלוסין בבני ברק זאת לאור ריבוי העומסים והתלונות הרבות מצד האזרחים על אי מתן שירות ראוי בלשכות השונות ברחבי הארץ, יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ הרב אורי מקלב שניהל את ישיבות הועדה המשותפת בכל הנוגע למאגר הביומטרי אמר בדיון שהתקיים במקום "אנחנו מקבלים תלונות על תורים ארוכים ועל לשכות שנסגרות מוקדם, דרשנו עוד בתחילת ישיבות הועדה שלא ייעשו פעולות שיארכו זמן רב ויפחידו אנשים מלעשות דרכון, ובסוף הבירוקרטיה כרוכה בהמתנה כה רבה שאנשים יחששו לעשות זאת שוב כעבור חמש שנים.

הרב מקלב הפתיע את הנוכחים במקום כאשר ציטט מכתב אשר הגיע ללשכתו מנערה בת 17 שמנסה משך מספר שבועות לחדש דרכון, לאחר מכן אף חייג למוקד המידע של הרשות והדגים כיצד הוא מחכה 20 דק' ולא רק שאינו מקבל מענה אלא אף המערכת אינה קולטת את המתקשר. "משרד האוצר אינו מוכן לאשר תקנים ותקציבים נוספים בכדי ליעל את השירות, אנחנו נפעל גם בכיוון הזה, אסור לפגוע בשירות ולהחזיר אותנו 20 שנים לאחורית. בנושא הזה הלכתם הרבה שנים לאחור".

מנתונים שהוצגו בסיור הוועדה המשותפת לנושא הביומטרי עולה ששיעור ההסכמה לאגירת טביעות אצבע בקרב קטינים (גילאי 18-16) נמוך יותר ועומד על כ-54%; עלייה של כ-8% בהנפקת תעודות זיהוי ביחס לשנים קודמות- עד כה הונפקו 107,000 דרכונים ביומטריים ו-65,000 תעודות זיהוי, אמנון שמואלי ממלא מקום מנהל רשות האוכלוסין הסביר כי קיים בלבול גדול בציבור, הרבה אנשים הגיעו כשדרכונם עדיין בתוקף ובנוסף, אנשים זימנו תורים בכל הארץ. מבחינת היערכות המצב נרגע והפאניקה חלפה. הדלתות נסגרות ב-12 אבל כל מי שנמצא בלשכה מקבל שירות. אין ספק שצריך עוד כוח אדם ועוד לשכות ולכן נפתח עוד לשכות שלנו ולשכות משנה באמצעות במועצות האזוריות והעיריות בדגש על פריפריה שם המצב יותר קשה", יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב דרש להוסיף משרות של עובדים זמניים לשירות הציבור.

בנושא המאגר הביומטרי אמר מר עצמון מינס ראש הרשות לניהול המאגר הביומטרי: "אנחנו מודעים לרגישות המאגר מבחינת הגנה עליו ועל פרטיות האזרחים. היום יש תמונת פנים ומי שהסכים- שתי טביעות אצבע שטוחות שזו רמה יחסית. אין נתונים פיננסיים, דמוגרפיים, רפואיים, צבאיים. מטפלים מקסימום בתוך 36 שעות. המאגר מנותק מהרשת ויש הרבה מעגלי אבטחה למניעת זליגת המאגר, לקראת סיום הביקור עמדו מקרוב חברי הועדה אחר הנעשה בלשכה ואף שוחחו עם אזרחים אשר ביקשו לקבל שירות בלשכה, ח"כ מקלב סיכם את הסיור ואמר: "ראינו את רוח הדברים בלשכה וזה עדין לא משקף את תלונות הציבור אלינו, אנו מקבלים תלונות רבות מאזרחים שלא מצליחים לקבוע תור, אני מקווה שעם הוספת המשרות כבר בימים הקרובים הציבור יראה את השינוי, אנחנו נעמוד על התחייבות המשרדים להקצות משאבים לצורך כך".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.