כאוס בברכפלד: האם העירייה תסגור את ת"ת תשב"ר?

הורים לילדים במודיעין עילית חוששים כי עיריית מודיעין עילית תסגור את תלמוד התורה הממוקם בפאתי שכונת ברכפלד בעיר. ההורים החלו במאבק על מנת להביא לפתרון

כ-130 הורים לילדים הלומדים בת"ת תשב"ר בשכונת ברכפלד במודיעין עילית חוששים כי עיריית מודיעין עילית לא תחדש את הרישיון לתלמוד התורה הממוקם בפאתי שכונת ברכפלד בעיר.

בשנתיים האחרונות הנהלת הת"ת המשויך להורים לילדים המגיעים מבתים מודרניים, לא פתחה כיתות בגנים בשל רישום דליל וחוסר ביקוש מצד התושבים בעיר בה מתגוררים בעיקר משפחות לילדים צו"לים. כמו כן, בכיתות הגבוהות לומדים מספר מצומצם של תלמידים, בשל כך העירייה שוקלת שלא לחדש את הרישיון לתלמוד תורה שנמצא בבעלות של עמותת 'עץ הדעת'.

בנתיים, ההורים התארגנו בקבוצות פנימיות ומתכוונים בימים הקרובים לעלות ללשכת ראש העיר ולהפעיל מכבש לחצים בכל המישורים על מנת שהגזירה תבוטל. אחד ההורים שבנו לומד בכיתה ח' חושש כי בשנה הבאה הוא יישאר בלי חיידר ובלי עתיד. "אנו מאוד לחוצים", הוא אומר בדאגה ל'אקטואליק'. עם זאת, ההורים מקווים כי רבני העיר וראש העיר לא יזניחו חלילה כמות כה גדולה של תלמידים שיישארו ללא מקום לימודים.

גורמים בעיר טוענים כי ייתכן והמבנה הענק והמפואר של מפעל הפיס, בו שוכן ת"ת תשב"ר כיום, הובטח לת"ת דרכי יושר בהנהלתו של הרב יעקב רוזנשטיין שם ניכר צפיפות רבה.

ההערכה בקרב ההורים כי הנהלת 'עץ הדעת' שוקלת לסגור את החיידר בשל הרישום הדליל וסגירת הכיתות הנמוכות. "כנראה שההנהלה הבינה שאין עתיד ולכן החליטה לסגור את החיידר". עם זאת,ייתכן, ולבסוף ימצא פתרון שיביא להסדר עבור כל הצדדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.