כאוס בישיבת חברון: הבחורים החרימו את הסדר לאחר זריקת הבחורים

לאחר שאתמול הגיעו הבחורים להסדר עם הנהלת הישיבה וחלה רגיעה בהפגנות בישיבה, אמש, ההנהלה החליטה לזרוק ששה מבחורי ועד רביעי שעמדו מאחורי המאבק מול הנהלת הישיבה

הסערה בישיבת חברון גבעת מרדכי נמשכת: לאחר שאתמול הגיעו הבחורים להסדר עם הנהלת הישיבה וחלה רגיעה בהפגנות בישיבה, אמש, ההנהלה החליטה לזרוק ששה מבחורי ועד רביעי שעמדו מאחורי המאבק מול הנהלת הישיבה בראשה עומד הרב יוסי חברוני שהחליט להחריף את המאבק כנגד הבחורים.

הבוקר, מאות בחורים החליטו בצעד יוצא דופן שלא להיכנס להיכל הישיבה והחרימו את סדר א'. הבחורים דרשו מהנהלת הישיבה להסיר את התקנת המצלמות ולדאוג למים חמים במקלחות בשעות נוספות. אחד הבחורים אומר לאקטואליק כי המאבק בעיצומו. "אנחנו מסוגלים לעזוב את הישיבה אם ההנהלה לא תבוא לקראתנו". בחור נוסף אומר: "הנהלת הישיבה הגזימה לאחר שהחליטה לסלק 6 בחורים, – מדובר בהכרזת מלחמה על הבחורים ועל צביון הישיבה".

כזכור, המאבק החלה לאחר שתלמיד הישיבה שהופיע השבוע בכתבה ב'כאן' על חרדים בתחרות הרמת משקולות, סולק מהישיבה – כך דווח השבוע.

בתגובה, מאות בחורים משיעור א' ומעלה לא נכנסו לבית המדרש כמחאה על סילוק הבחור מהישיבה. "הבחורים טוענים שזה רק הקש ששבר את גב הגמל. ומדובר בסדרת שינוים שמתחוללים בישיבה בשנים האחרונות שמעוררים את זעמם של בחורי הישיבה", סיפר גורם בישיבה.

בישיבה נוצרה מהומה רבה שכן מדובר בבחור מתמיד שכל חטאו היה שהתראיין לרשת תקשורת, ולפיכך החליטו למרוד בראש הישיבה שלבסוף נכנע והגיע להסדר עם הבחור.

יש לציין, כי גורמים בישיבה מכחישים את דבר ההסדר.

בכתבה שפרסם עקיבא וייס בכאן הוא סיפק הצצה בפּעם הראשונה, לתחרות הרמת משקולות כשרה שנערכה בירושלים הרחק מעיניהם של הרבנים.

צפו בכתבה של עקיבא וייס

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.