כאלף בלניות התכנסו בבנייני האומה (תמונות)

במהלך כנס הבלניות הבהירו השר לשירותי דת דוד אזולאי ומנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס כי ישופר שכרן של הבלניות החל מהמשכורת הקרובה • יום העיון נערך ביוזמת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת {"נעלה את שכרן"}

 

מאות רבות בלניות ממקוואות בכל רחבי הארץ השתתפו אמש (ג) ביום עיון מרכזי שערך המשרד לשירותי דת בבנייני האומה בירושלים. כנס הבלניות נערך ביוזמת מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת, הגב' דבורה אייפרמן, ובתמיכת שר הדתות ח"כ הרב דוד אזולאי ומנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס.

את הטקס פתח בדברי ברכה השר לשירותי דת דוד אזולאי, שהודה לבלניות וציין כי הגיע להסכמה יחד עם מנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס לשיפור שכרן כבר מהמשכורת הקרובה. "מבחינתנו, הבלניות הן בראש סדר העדיפויות", הסביר השר וציין את מסירות הנפש של הבלניות. "אנו מעריכים את אותן נשים שעוזבות את ביתן בערבי שבת ובערבי חג כדי שהטובלות תוכלנה לקיים את המצווה כראוי. המנכ"ל ואני בשיח תדיר עם גורמים באוצר ובהסתדרות וכבר בתלוש המשכורת הבא אתן תראו שיפור ואנחנו נמשיך להילחם למענכן".

מנכ"ל המשרד, עו"ד עודד פלוס, הרחיב בנושא וציין כי נפגש עם סגן הממונה על התקציבים באוצר, קובי בר נתן, כדי לקדם את העלאת השכר לבלניות בהקדם. "אני יודע ומכיר לעומק את מרכיבי השכר של הבלניות אל מול עבודתכן ומסירותכן. השירות שאתן מעניקות ראוי שיתורגם בשכר ולא בכדי ארגנו את המפגש הזה כדי שתבינו שאתן עומדות בחוד החנית של שירותי הדת", ציין.

במהלך הכנס עברו הבלניות הדרכות מקצועיות ואישיות תוך שימת דגש על שיפור השירות האישי לטובלות והדרכים להפיכת הטבילה לחוויה רוחנית טהורה, כך שגם נשים וכלות שאינן שומרות תורה ומצוות יוכלו לחוש בייחודיות ובעוצמת מצוות הטבילה. מטבע הדברים הנואמים התייחסו גם לכותרות האחרונות בתקשורת בכל הנוגע למקוואות.

רב העיר מודיעין, הרב אליהו אלחרר, הזכיר בדבריו את החשיבות ההלכתית של טבילה בנוכחות בלנית. "אשה אינה יודעת מה היא מפסידה כאשר היא טובלת ללא בלנית. זו מצווה גדולה והזוהר הקדוש מבהיר כי אין דין טבילה ללא בלנית לטבילה בנוכחות בלנית", אמר.

הרבנית יפה דרעי עמדה בדבריה על זכותן של הבלניות בהרחבת גבולות הטהרה וביסוס יסודות הבית היהודי ואמרה כי כל שכר כלכלי שיקבלו בעולם הזה אינו שווה ערך לגודל המצווה. "חז"ל אומרים כי 'שכר מצווה בהאי עלמא ליכא' – אין שכר גשמי בעולם הזה על מצווה רוחנית כה חשובה, ולכן זכותכן רבה מאוד", הסבירה. עוד ציינה כי עבור נשים רבות שאינן שומרות מצוות המפגש עם מצוות הטהרה במקווה ערב נישואין הוא משמעותי, שכן אם הן יקבלו תחושה טובה וחיובית הן ישמחו להמשיך ולטבול בהמשך חייהן – ולכן רגישותה ומסירותה של הבלנית כה חשובה ומשמעותית.

את הטקס הנחתה מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת, הגב' דבורה אייפרמן, שהודתה למאות הבלניות על מסירותן הרבה ביום-יום ועשייתן מאחורי הקלעים להנגשת מצוות הטהרה לנשות ישראל. "יום העיון הארצי לבלניות נערך כהוקרה על פעילותכן ואנו מאמינים שסייענו לכן להעצים את ארגז הכלים הרגישים שבידכן כדי להביא לחיזוק המקוואות בארץ", סיכמה.

בלניות 10 בלניות 8 בלניות 7 בלניות 5 בלניות 4 בלניות 3 בלניות 2 בלניות

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרבן היחיד שם זה גיסו של מכלוף והמבין יבין

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב