אלפים מחו נגד חילול השבת • "ברקת מחלן את עיר הקודש"

אלפים נענו לקריאת הרבנים ויצאו לתפילת קבלת שבת ברחובה של עיר במחאה על התגברות חילולי השבת בעיר הקודש בירושלים. המפגינים האשימו את ראש העיר ברקת ואיימו כי ימשיכו בהפגנות עד להפסקת הקרנת הסרטים בשכונה. {מחאת השבת}

 

אלפי בני אדם, תושבי שכונות קריית יובל, בית וגן והסביבה, יצאו עם כניסת השבת למעמד אדיר של קבלת השבת ברחובה של עיר במחאה על התגברות חילולי השבת בעיר הקודש ירושלים, ובפרט עם הקרנת הסרטים במתנ"ס הקהילתי בשכונת קריית יובל.

מארגני ההפגנה מדווחים כי במקום השתתפו קרוב ל-4,000 בני אדם מכל גווני הקשת. חרדים, דתיים, מסורתיים וחילונים. מנגד, במקום הפגינו כמה עשרות אנשים שטענו כי החרדים מנסים להביא לכפייה דתית נגד רצונם של תושבי השכונה שאינם שומרים שבת.

במקום נכחו הגאון ר' עזריאל אוירבך רבני שכונת בית וגן וכן רבני שכונת קרית יובל. כמו כן השתתפו נציגים מעיירית ירושלים: יוסי דייטש, נחמניאל סבן, אליעזר ראוכברגר ויוחנן ויצמן. מארגני המחאה אמרו לאחר ההפגנה כי המחאה מהווה צעד ראשון כנגד ראש העיר ובעתיד יערכו עוד מחאות מעיין אלו בעוד שכונות בעיר ירושלים.

רבני שכונת בית וגן ושכונת קריית יובל קוראים לצאת למעמד ענק של קבלת שבת המונית שתתקיים בליל השבת הקרובה ברחובה של עיר, וזאת במחאה על התגברות חילול השבת בשכונות אלו. הרבנים מאשימים במכתבם את ראש העיר ניר ברקת (בלי להזכיר את שמו) כמי שמעודד את חילול השבת בעיר.

"כאשר רחמנא ליצלן מתרבים הקמים לפרוץ את חומת קדושת השבת בירושלים בכל מיני דרכים. לאחרונה הכבידו בפתיחת המתנ"ס העירוני בשכונת קריית היובל בעיצומה של שבת קודש להצגת סרטים וכו', ועוד ידם נטויה בתכניות ומזימות נוספות [שלא יעלו בידם ח"ו] וכל זה בעידוד הנהלת העיר והסובבים".

הרבנים פונים בקריאתם אל תושבי השכונות – בית וגן וקריית יובל כי "לא עת לחשות למול קדושת השבת היקרה ציפור נפשנו הניתנת למשיסה, בפרט שעיני כל המקומות העירוניים בירושלים תובב"א נשואות עלינו הקרובים אל החלל לראות התצלח מזימתם זו ח"ו".

"לכן", קוראים רבני השכונות אל התושבים הדתיים והחרדים המתגוררים בה: "נתכנס כולנו למעמד קידוש השם במחאה על כבודה של השבת המלכה, שבת זו פרשת ויחי, לאמירת קבלת שבת ותפילת ערבית על פני הכיכר ברחוב זנגוויל". עיקר ההפגנה היא בשל פתיחת המתנ"ס העירוני להקרנות סרטים בשבת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.