כאן מורשת: תכנית אקטואליה שבועית סביב פרשת והפטרת השבוע

'פרשת דרכים' תכנית אקטואליה שבועית סביב פרשת והפטרת השבוע, בהנחיית גל גבאי ובהשתתפות אמנים ואנשי רוח, תעלה לאוויר עם תחילת שידורי כאן ב-מאי 2017

 

כאן, תאגיד השידור הישראלי, יעלה לאוויר בערוץ כאן 11 בטלוויזיה תכנית מורשת חדשה: 'פרשת דרכים' בהגשת גל גבאי. רצועת אקטואליה שבועית,  שתשודר בכל מוצ"ש  בשעה 22:00 ותעלה לאוויר עם תחילת השידורים במאי 2017.

פרשת דרכים היא תכנית מגזין הסוקרת נושאים ואירועים אקטואליים סביב פרשת והפטרת השבוע שתשלב בין פאנל באולפן בהשתתפות אנשי תרבות ורוח, רבנים מכל גווני הקשת, כתבות שטח והופעה של זמר/ת ידועים שמבצעים שיר/פיוט מסורתי בגרסה חדשה.  התכנית יוצאת למסע שבועי בין תחנות בחברה הישראלית ומציעה הקשר טקסטואלי מקראי לתחומים אקטואליים שונים הנוגעים לכולם כדוגמת: כלכלה, בטחון, חינוך, תרבות ועוד.

גל גבאי:  "זאת פרשת דרכים, ממש כפי שהחברה הישראלית- יהודית נמצאת בפרשת דרכים. עכשיו אנחנו צריכים לשחרר את התפישה של רוב עם תודעת מיעוט ולהחליט מה אנחנו?
זו התחלה של מסע מבחינתי , גם שלי וכשיוצאים למסע מתחילים בשורשים. כדי שנוכל לדעת ולהתכתב עם השורשים, יש להכיר את העבר, להבין את ההווה ולהחליט על העתיד. בתכנית אנחנו שואפים לנהל דיאלוג בין תפישות ישראליות שונות, זה לא נוגע רק ליהודים, אלא גם למיעוטים ולגרים החיים בתוכנו"

אורי גרודר, אחראי תחום מורשת ישראל בחטיבת הטלוויזיה אמר: "פרשת דרכים היא סנונית ראשונה של תכניות המבקשות להנגיש את מורשת ישראל לקהלים חדשים, באופן בלתי אמצעי ובגובה העיניים. אנו מאמינים שתכניות מסוג זה, יכולות להעמיק את הדיון התקשורתי בתחום ולתת במה לקולות חדשים ורעננים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.