כבו את האורות • הלילה יתייקר החשמל ב-6.3%

אם תכננתם לנקות הערב, מוצאי חג השבועות, את הבית כשהאורות דולקים בכל הבית – תחשבו שוב: תעריף החשמל הביתי יעלה הלילה בחצות בשיעור של 6.3%, כאשר גורמים במשק החשמל מזסבירים כי העלייה התמתנה בשבועות האחרונים בעקבות קיזוז חוב של חברת החשמל כלפי הצרכנים ותחילת הזרמת הגז ממאגר תמר.

נכון לעכשיו, מתוך מטרה למקסם את הרווחים ממאגר הגז הטבעי תמר, בוטלה ההתייקרות שתוכננה לשנה הבאה. ביום שני האחרון, לאחר דיונים קדחתניים, אישרה הכנסת את תקציב המדינה לשנים 2013-2014. ולמרות הגזירות הכלכליות הכבדות שהושתו על הציבור, ישנן מספר גזירות שנשארו בסופו של דבר מחוץ לספר התקציב.

בין הסעיפים שבוטלו: הטלת מע"מ על ענף התיירות, קיצוץ של מאות מיליוני שקלים ברשויות המקומיות, קיצוץ של מיליארד שקלים בתקציב הביטחון, ביטול הכוונה לגבות מס על השכרת דירות, הקטנת הפנסיה לאנשי הקבע בצה"ל ובמשטרה, העלאת שכר הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה, סגירת שלושה בתי משפט השלום והשתתפות עצמית גבוהה יותר על ביקור אצל רופא.

"זה תקציב קשה, הכולל העלאת מיסים ואת הקיצוץ הגדול ביותר בתולדות המדינה", כתב שר האוצר לפיד לאחר אישורו בממשלה, "אבל הוא גם תקציב של תקווה שבתוך שנה וחצי ישפר באופן משמעותי את מצבו של מעמד הביניים הישראלי. הוא נסה כמעט כולו סביב האדם העובד, ומהווה את הצעד הראשון במסע".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חברים יקרים בתאריך 16.5 בשעה 20.00 לנתק את כל החשמל בבית ובכל מקום עד השעה 20.15 ולהרים ביחד את החשמל זה נזק ענק לחברת חשמל המלחמה של כולנו על יוקר מחייה ,להפיץ בכל קבוצות הווצאפ ובפייסבוק !!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב