כבל טוען: דרעי יאשר את מתווה הגז

התקפל? ח"כ איתן כבל חשף כי שר הכלכלה מתכוון לחתום על סעיף 52 השנוי במחלוקת. דרעי מכחיש

פולמוס הגז:במהלך דיון בועדת הכלכלה, חשף יו"ר הועדת, ח"כ איתן כבל, כי שר הכלכלה, אריה דרעי, מתכוון לחתום על הבקשה לאשר את מתווה הגז במסגרת סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים – סעיף שעורר מחלוקת בציבור – ובכך לחזור בו מעצם מסירובו לחתום על מתווה הגז ולהעביר את סמכויותיו לממשלה.

כבל אמר בדיון: "אתמול לבקשתו של שר הכלכלה, ח"כ אריה מכלוף דרעי, ולבקשת שר האנרגיה, יובל שטייניץ, יחד עם המשנה ליועמ"ש לממשלה אבי ליכט ביקשו להיפגש איתי ולהציג בפני כמה עניינים. הם ביקשו להודיע לי ששר הכלכלה מתכוון להגיש לי בקשה להפעיל את סעיף 52. שר הכלכלה בכבודו ובעצמו. אני שאלתי כמה פעמים כדי להבין בדיוק כי יש שינוי תוך כדי תנועה ועניינים נפתחים לגמרי".

לטעת כבל, "אם שר הכלכלה יניח את הבקשה לפי סעיף 52 מתייתר הדיון של העברת סמכויות במליאת הכנסת. הודענו אני והיועצת המשפטית של הוועדה, עו"ד אתי בנדלר, כי מכיוון שהפעלת סעיף 52 היא ראשונית אז עד שלא יסתיים התהליך, דהיינו שימוע, ועד שהמתווה לא יהיה שלם לא נעשה שום קיצורים. לא נביא זאת להתייעצות לפני שהממשלה תסיים את השימוע ותגבש מתווה סופי".

לסיום הביע כבל אכזבה מהתנהלות של דרעי: "זהו האדם האחרון שאתה מצפה בתהליך של העברת מתווה הגז, שיעשה את המעשה הזה".

ואילו ח"כ שלי יחימוביץ שהשתתפה בדיון תקפה את דרעי: "אני רוצה להביע אכזבה וצער על עמדתו של דרעי, אם זה נכון זוהי במידה רבה יריקה בפרצופו של הציבור"…הממשלה צריכה להתכנס שוב ולהחזיר לדרעי את הסמכויות כדי שיוכל להפעיל את סעיף 52".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

דרעי מכחיש את טענותיו. איתן כבל

שר הכלכלה, אריה דרעי הכחיש את דברי כבל ומסר: כפי שהודעתי בעבר לממשלה, אני לא מוכן להפעיל את סעיף 52 ולפיכך הממשלה לקחה את הסמכות להפעלת הסעיף.

לאחר שהכנסת לא אישרה את הודעת הממשלה בעניין, הסמכות להפעלת הסעיף נשארה בסמכות שר הכלכלה. ראש הממשלה נתניהו ושר האנרגיה שטייניץ הודיעו לשר דרעי כי הממשלה תאשר את המתווה, לאחר מכן יובא לאישור הכנסת ורק לאחר אישור מליאת הכנסת, אשקול האם להפעיל את סעיף 52".

דרעי הוסיף: "לא ביקשתי מח"כ איתן כבל לקיים התייעצות על סעיף 52.

אתמול, בכנסת, התקיימה ישיבה בהשתתפותי עם השר שטייניץ, המשנה ליועץ המשפטי עו"ד אבי ליכט וח"כ כבל ושם נבדקו לוחות הזמנים והאפשרויות המשפטיות הקיימות. צר לי שבתום ישיבה זאת בחר ח"כ כבל להודיע מה שהודיע ואף הבעתי כעת בפניו את מורת רוחי מתוכן דבריו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.